ARTYKUŁ SPONSOROWANY

5 aplikacji na smartfona, które przydają się w czasie podróży

Środa, 30 października 2019 3094
Wyjazd na wakacje może być jeszcze przyjemniejszy i ciekawszy, jeżeli wykorzysta się możliwości, które daje współczesna technika. Wystarczy, że sięgniesz po smartfona i kilka przydatnych aplikacji w podróży, a wakacje będą naprawdę udane bez względu na to, gdzie się wybierasz. Poznaj 5 aplikacji niezawodnych w podróży.

 

Aplikacje na smartfon w podróży pełnią coraz ważniejszą rolę. Dla wielu osób stanowią nieocenioną pomoc w wyborze miejsca noclegu, restauracji lub w przygotowaniu planów na kolejny dzień. Oto 5 aplikacji, które ułatwiają podróżowanie po kraju i nie tylko.

 

Jakdojade

 

Jakdojade to dobrze znana aplikacja, z której powszechnie korzystają mieszkańcy większych miast w Polsce. Dzięki niej można sprawdzić, jakimi środkami komunikacji miejskiej dojechać z jednego punktu do drugiego. Aplikacja podaje godziny odjazdu tramwajów, autobusów i pociągów, miejsca przesiadek i czas na przesiadek, a także nazwy przystanków początkowych i docelowych. Dodatkowo wskazuje, jak dojść z przystanku do wskazanego punktu.

 

TripAdvisor

 

Jedna z najbardziej znanych aplikacji do oceniania hoteli, restauracji i atrakcji turystycznych pomaga podjąć decyzję w wyborze miejsca noclegu, lokalu gastronomicznego, w którym zje się lokalny posiłek oraz miejsc wartych odwiedzenia. Dzięki TripAdvisor można dowiedzieć się więcej o obiektach na całym świecie.

 

Camping Info

 

Największa baza danych dla osób podróżujących kamperem, z przyczepą campingową lub nocujących pod namiotem. Smartfon z Camping Info przyda się zwłaszcza w czasie wycieczek objazdowych.

 

Ventusky

 

Pogodowe aplikacje na smartfon w podróży są szczególnie ważne w miejscach, w których pogoda jest niepewna. Ventusky dostarcza szczegółowych danych na temat pogody, dlatego przydaje się w czasie wyjść w góry, a także nad polskim morzem. Pogoda w aplikacji jest przedstawiana z 10-dniowym wyprzedzeniem, z uwzględnieniem różnych zagrożeń meteorologicznych.

 

RSO

 

RSO, czyli Regionalny System Ostrzegania, to darmowa aplikacja, w której znajdzie się informacje o różnego typu zagrożeniach z poszczególnych województw. RSO dostarcza informacji o wypadkach drogowych i zablokowanych trasach, a także generuje alerty pogodowe dotyczące silnego wiatru, mrozu, upału lub zagrożenia burzowego. Aplikacja jest również przydatna w przypadku pojawienia się zagrożenia, o którym wcześniej się nie wiedziało. Znajdzie się w niej szczegółowe poradniki, informujące, jak się zachować w danej sytuacji, by udzielić prawidłowo pierwszej pomocy lub zwiększyć swoje bezpieczeństwo.

 


Zainteresował temat?

2

0


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat