4 tysiące dla tego, kto wskaże sprawcę

ePiotrkow Sobota, 01 września 20122 2774
Do 4 tysięcy złotych wzrosła nagroda dla osoby, która pomoże w złapaniu podpalacza.

20 sierpnia w rejonie Kluk Grobli (powiat bełchatowski) spłonął Dąb Cygański. Oprócz wyjątkowego drzewa spłonął także około hektar poszycia leśnego. Na miejscu pożaru funkcjonariusze przeprowadzili oględziny śledcze, zabezpieczając ślady kryminalistyczne, pomocne w ustaleniu źródła powstania pożaru oraz jego przyczyny. Kilka dni później resztki tego, co zostało po drzewie znowu ratowali strażacy. Tym razem ktoś podpalił poszycie wokół Dębu. O mały włos nie spłonęło to, co zostało po pierwszym pożarze pomnika przyrody.


2 tys. zł nagrody dla osoby, która pomoże złapać sprawcę chce przekazać komendant policji w Bełchatowie. 1 tys. zadeklarował starosta bełchatowski. Teraz z kolejnym tysiącem dołączył się wójt gminy Kluki.

 

Dąb Cygański był unikalnym zabytkiem przyrody na terenie powiatu bełchatowskiego. Według legendy w XIV wieku odpoczywać pod nim miała królowa Jadwiga, pielgrzymująca do Parzna na odpust św. Anny.


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

krzysiek71 ~krzysiek71 (Gość)02.09.2012 16:49

"Luca" napisał(a):
sprawcą był podpalacz!! dostanę 4000?


pałą w łeb.

00


Luca ~Luca (Gość)02.09.2012 00:56

sprawcą był podpalacz!! dostanę 4000?

00


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat