Stanisław Soyka wystąpił w MOK-u
Jeden z najbardziej znanych polskich wokalistów i pianistów Stanisław Soyka wystąpił w miniony weekend w Miejskim Ośrodku Kultury w Piotrkowie. Ci, którzy zdecydowali się przyjść z pewnością nie żałowali, bowiem mogli usłyszeć największe przeboje wokalisty.
Inauguracja Galerii Szewskiej
"Ludzie w fotografii czarno-białej" to tytuł pierwszej wystawy, która od 28 listopada rozpocznie działalność Galerii Szewskiej mieszczącej się w Gospodzie Wojak Szwejk w Piotrkowie. Autorem ekspozycji jest piotrkowianka Barbara Sadurska, która zaprezentuje ponad 30 zdjęć.
III Ogólnopolski Fesiwal Piosenki Poetyckiej
Barbara Tekieli z Wrocławia zdobyła Grand Prix w wysokości 2 tys. złotych na III Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Poetyckiej, który w miniony weekend odbywał się w Miejskim Ośrodku Kultury w Piotrkowie. W przeglądzie wzięło udział siedemnastu wykonawców (m.in. z Wrocławia, Krakowa, Łodzi i Piotrkowa).
Stowarzyszenie „Busola…” zaprasza wszystkich miłośników liryki Zbigniewa Herberta na wieczór poetycki „Gdybym był właścicielem sadu…”
W Biurze Wystaw Artystycznych w Piotrkowie odbywają się obecnie targi sztuki, w ramach których zobaczyć i zakupić można obrazy, rysunki, grafiki czy też rzeźby twórców pochodzących z Piotrkowa i nie tylko.
Andrzej Sikorowski przyciągnął tłumy do MOK-u
Już dawno takie tłumy nie gościły w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Piotrkowie. Wczorajszy koncert Andrzeja Sikorowskiego z zespołem w ramach piotrkowskiej jesieni muzyczno - poetyckiej przyciągnął nie tylko osoby, które wychowywały się przy jego piosenkach, ale także te najmłodsze.
“Kultura polska” to tytuł najnowszej wystawy zorganizowanej w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Piotrkowie.
W księgarni „Na Rogu” (ul. Słowackiego 1) można kupić płytę piotrkowskiego barda Krzysztofa Kamińskiego zatytułowaną „Salome”.
2 listopada o godzinie 18:00 PSJ Degress oraz Galeria Off zapraszają na drugie Piotrkowskie Zaduszki Jazzowe, które rozpocznie odegranie na Rynku Trybunalskim tematu "When The Saints Go Marching In". Następnie przeniesiemy się w gościnne mury Gospody Szwejk.
W dniach od 20 do 27 października Stranmillis University Collage w Belfaście i Towarzystwo Artystyczne "Bbeyond" zorganizowały prestiżowy i unikalny projekt pt. "I AM/JESTEM-polski performans". Polskę reprezentowali m.in. piotrkowianie Stanisław Piotr Gajda i Gordian Piec, czyli Grupa Artystyczno-Kuratorska Restauracja Europa.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat