Jazzowy wieczór w piotrkowskim ODA
Ośrodek Działań Artystycznych w Piotrkowie zaprasza na koncert „PGR – Projekt Grzegorza Rogali”, który odbędzie się w piątek, 6 sierpnia w Galerii ODA (ul. Sieradzka 8).
Wzajemne zależności, podobieństwa i możliwości kreacyjne skóry i papieru. Między innymi o tym opowiada wystawa „Fibryle w skórzanej oprawie” autorstwa Moniki Izabeli Kostrzewy. Już dziś (22 lipca) o godzi. 19:00 w Galerii ODA przy ul. Dąbrowskiego 5 odbędzie się wernisaż wystawy autorki.
Magdalena Zawadzka o Piotrkowie
Co może łączyć Magdalenę Zawadzką, jedną z najwybitniejszych i najpopularniejszych polskich aktorek z Piotrkowem Trybunalskim? Oczywiście film. Film wyreżyserowany przez Jerzego Passnedorfera, zatytułowany „Niedziela sprawiedliwości”. W 1965 roku Magdalena Zawadzka i Krzysztof Chamiec spędzili kilka lipcowych dni w trybunalskim grodzie, gdzie realizowali zdjęcia do wspomnianego dramatu „Niedziela sprawiedliwości”.
Piotrków: Muzeum na wakacje
W czasie wakacji w Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim (plac Zamkowy 4) dostępne będą dla zwiedzających trzy wystawy czasowe.
W ramach obchodów 600-lecia Bitwy pod Grunwaldem gmina Wolbórz organizuje III Festiwal w Kolegiacie Wolborskiej.
Wystawa „Magiczny Piotrków” w Galerii ODA
„Magiczny Piotrków” to wystawa, którą od 8. lipca będzie można oglądać w Galerii ODA.
W Miejskim Ośrodku Kultury 8 lipca w godzinach 11.00 -15.00 odbędzie się casting do filmu historycznego „Bitwa Warszawska 1920” w reżyserii Jerzego Hoffmana , którego część scen będzie kręcona w Piotrkowie.
Cykl wystaw o Piotrkowie i piotrkowianach
„Piotrków i Piotrkowianie anno Piotrkoviensis 793” to wystawa zorganizowana przez towarzystwo fotograficzne F4.
Już w ten weekend impreza z okazji amerykańskiego Dnia Niepodległości. W programie m.in. koncerty zespołów rockowych, grill w amerykańskim stylu, konkursy, a także niespodzianka dla urodzonych 4. lipca.
Choć do festiwalu “Nadzieja” jeszcze daleko (tegoroczna, siódma już edycja odbędzie się w dniach 3 - 5 września), jednak już dziś informujemy, że w ramach VII Ogólnopolskiego Festiwalu Kultury i Sztuki Chrześcijańskiej “Nadzieja” zorganizowane zostanie Forum Rodziny, do udziału w którym można zapisać się już teraz.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat