39 nalewek i Katarzyna Bosacka. IV Trybunały Nalewkowe zainaugurowane na Podklasztorzu

ePiotrkowRegion Sobota, 20 lipca 20190 4306
W restauracji Miód i wino na Podklasztorzu w Sulejowie otwarto w piątkowy wieczór IV Trybunały Nalewkowe. Goście mieli do spróbowania i ocenienia 39 nalewek. Próbowała, oceniała i chwaliła trunki Katarzyna Bosacka, która w sobotę wieczorem w Rynku Trybunalskim będzie gotowała na oczach piotrkowian.

Ładuję galerię...

O początkach Trybunałów rozmawialiśmy z Czesławem Maszczykiem, ich pomysłodawcą i organizatorem. – Jeżdżąc po konkursach nalewkarskich w Polsce, zauważyłem, że w większości przypadków były to konkursu przy okazji innego wydarzenia – mówił. – Wg mnie głównym bohaterem Trybunałów muszą być właśnie nalewki. Nalewkarstwo to wyłącznie polska tradycji. Słowa nalewka nie da się przecież przetłumaczyć na język angielski. Na innych konkursach jest tak, że przyjeżdża nalewkarz, zostawia swój trunek do oceny i do godz. 20 nie wie, co ze sobą zrobić. My o nalewkarzy dbamy. Organizujemy im wycieczki, spotkania, mają swoją salę, by mogli usiąść i porozmawiać, wymienić doświadczenia. Drugiego dnia tegorocznych Trybunałów organizujemy im wycieczkę na trasie Tomaszów – Spała – Inowłódz. Nalewki to jest sztuka, ten trunek się tworzy, a nie robi.

 

W uroczystej kolacji na Podklasztorzu uczestniczyli w piątek m.in. starosta piotrkowski Piotr Wojtysiak czy burmistrz Wolborza Andrzej Jaros, ale także ambasador RP w Mołdawii i wiceminister obrony Mołdawii. Gościem specjalnym była Katarzyna Bosacka, dziennikarka prasowa i telewizyjna, przez lata prowadząca program „Wiem, co jem” na TVN Style. – Tutaj jest pięknie i bardzo stylowo, fajnie, że nowoczesność miesza się z tym wszystkim, co można było odrestaurować – mówiła o sulejowskim Podklasztorzu. – Przyjechaliśmy z naszym synem Frankiem, który od razu zapytał, czy tu mieszkają rycerze i kiedy pojawi się król na koniu.

 

 

Obszerny wywiad z Katarzyną Bosacką o jedzeniu, zdrowiu, zwyczajach Polaków, ale nie tylko, już w najnowszym numerze „Tygodnia Trybunalskiego”!


Zainteresował temat?

1

2


Komentarze (0)

Chcesz dodać komentarz?Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat