37 kolejnych zakażeń w Łódzkiem. Nowy przypadek zakażenia w powiecie piotrkowskim

Strefa FMŁódzkie Piątek, 22 maja 202018 12962
W województwie łódzkim jest 37 kolejnych zakażeń koronawirusem potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. W statystykach nie uwzględniono jednego przypadku z powiatu piotrkowskiego, o którym poinformował dzisiaj sanepid.

Potwierdzone wyniki dotyczą: jednego dziecka, sześciu młodych kobiet, ośmiu kobiet w średnim wieku, dziesięciu kobiet w starszym wieku, jednego młodego mężczyzny, trzech mężczyzn w średnim wieku oraz ośmiu mężczyzn w starszym wieku. Są to osoby w wieku od 4 do 92 roku życia.

 

Kolejnych 76 osób, które były zakażone koronawirusem, po leczeniu otrzymały 2 wyniki ujemne i są zdrowe. To: dwoje dzieci, dwie nastoletnie dziewczynki, osiem młodych kobiet, dwadzieścia kobiet w średnim wieku, dziewięć kobiet w starszym wieku, trzech nastoletnich chłopców, jedenastu młodych mężczyzn, dziewięciu mężczyzn w średnim wieku oraz dwunastu mężczyzn w starszym wieku.

 

W piątkowych statystykach wojewody ze względów proceduralnych nie uwzględniono jeszcze przypadku zakażenia koronawirusem w powiecie piotrkowskim. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna poinformowała o pozytywnych wynikach badań osoby z gminy Wola Krzysztoporska.

 

Laboratoria w naszym województwie wykonały wczoraj 1502 testy. Piotrkowski sanepid 4 osoby obejmuje nadzorem epidemiologicznym, a 19 kwarantanną. Liczba osób z potwierdzonym badaniami laboratoryjnymi zakażeniem koronawirusem w województwie łódzkim to 1316 (bez potwierdzonego przez sanepid przypadku z powiatu piotrkowskiego, który nie jest uwzględniony w tabeli):

Sytuacja epidemiologiczna w województwie łódzkim:
• Liczba osób z potwierdzonym zakażeniem w województwie łódzkim: 1316
• Liczba osób aktualnie zakażonych: 391
• Liczba osób hospitalizowanych z podejrzeniem: 25
• Liczba osób objętych kwarantanną: 2199
• Liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym: 724
• Liczba osób, które wyzdrowiały: 872
• Liczba osób, które zmarły: 51


Zainteresował temat?

1

1


Komentarze (18)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)22.05.2020 18:22

Od czego zależy umieralność ?

40


das ~das (Gość)22.05.2020 20:26

i co juz nie uwolnimy się od informacji, dopóki nas wszystkich nie zaczipujecie...co mnie obchodzi ile osób choruje na koronawirusa...czy ktos na codzien zastanawiał się ile osób choruje na raki czy inne choroby...nie! to wszystko powinno dać do myślenia że to operacja psychologiczna, przygotować ludzi na przymusowe szczepienia, a potem czipowanie. za 10 lat kazdy bedzie miał już znamie bestii

412


antys ~antys (Gość)23.05.2020 20:57

Myślę, że faktyczną liczbę osób chorych lub chorych bezobjawowo można poznać po przebadaniu populacji. Liczba mieszkańców woj. łódzkiego to prawie 2,5 mln. osób. Nie wiem ile testów wykonano w woj. łódzkim ale znając realia państwa pis niewiele.

20


antys ~antys (Gość)22.05.2020 18:22

A Pan minister mówi, ze sytuacja zmierza do normalności i się stabilizuje, oczywiście dzięki działaniom rządu. Ja mu chyba wierzę...

58


gość ~gość (Gość)22.05.2020 18:51

Może ktoś mi wytłumaczyć co znaczą względy proceduralne

31


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat