31-letni bełchatowianin targnął się na swoje życie

PolicjaBełchatów Czwartek, 21 lutego 20197 10749
Do mrożących krew w żyłach scen doszło w środowe popołudnie przy ul. Wojska Polskiego w Bełchatowie. 31-letni mężczyzna zawiązał na jednym z wiaduktów linę splecioną ze złączonych przewodów elektrycznych i założył sobie pętlę na szyi.
fot.: pixabay.com

Błyskawicznie zareagowali świadkowie tego zdarzenia, którzy wezwali pomoc. - Mężczyzna siedział na barierce wiaduktu na wysokości około 6 metrów nad jezdnią. To, że na jego szyi był sznur jednoznacznie wskazywało na to, że chce popełnić samobójstwo. Policjanci, którzy błyskawicznie przybyli na miejsce zdarzenia starali się go odwieść od tego desperackiego kroku, jednak ten nie reagował na ich apele, a co gorsza nie pozwalał się do siebie zbliżyć. W pewnym momencie krzyknął, że nie ma po co żyć i rzucił się z wiaduktu - powiedziała nam nadkom. Iwona Kaszewska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie.


Na szczęście okazało się, że sznur, którego użył bełchatowianin nie wytrzymał obciążenia i zerwał się. Mężczyzna spadł na ziemię, ale doznał jedynie powierzchownych obrażeń. Policjanci i obecni na miejscu strażacy udzielili 31-latkowi natychmiastowej pomocy. Następnie ratownicy medyczni karetką pogotowia przewieźli go do szpitala.


Zainteresował temat?

6

4


Komentarze (7)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

rsgdsght ~rsgdsght (Gość)21.02.2019 21:34

Wszyscy udzielili mu pomocy a ratownicy medyczni przewieźli go do szpitala xD

21


j. ~j. (Gość)21.02.2019 22:27

Dobrze, że się tak skończyło, ale... daleki jestem od potępiania samobójców (nawet Kościół chyba dziś się na ten temat wypowiada ostrożnie biorąc pod uwagę przeróżne przyczyny targnięcia się na swoje życie). Jeśli bowiem tak się dobrze przyjrzeć, co się dzieje w świecie, ile jest zła, podłości, głupoty, nikczemności, przy czym mnóstwo zjawisk ma charakter systemowy i jesteśmy w pewnym sensie na ten bałagan skazani, to nie trudno o czarne myśli. Na dodatek ludzie przeżywają różne dramaty osobiste, które ich po prostu przerastają. Może także życie przerasta wielu z nas, zwłaszcza dziś, kiedy świat pędzi chyba już tylko do jakiegoś szaleństwa, a najbardziej to jest widoczne w sferze ekonomii. Nawet w najbogatszych krajach żyją miliony biedaków, a krezusom ciągle mało! Im więcej mają, tym bardziej im jest mało! Przy czym jakiś kretyn, który np. pokazuje język i się głupio śmieje, albo plecie jakieś bzdury w TV zarabia - jako tzw. celebryta - więcej od kogoś, kto potrafi ludziom przeszczepiać serca! Już samo to może wystarczyć, żeby się nie móc w tej rzeczywistości odnaleźć. Do tego: choroby, klęski, przestępcy, kibole, nożownicy, dopalacze, wojny, dyktatury, mafie... itd. itp.... Ech... do bani (albo mówiąc nowomodnie do... dzbana!) jest ten świat!

142


gość ~gość (Gość)21.02.2019 21:49

Wolny człowiek. Jego wybór.

25


gość ~gość (Gość)21.02.2019 18:10

"Na jednym z wiaduktów"
Na jedynym w Bełchatowie.

50


gość ~gość (Gość)21.02.2019 17:07

Jego życie jego sprawa

510


psycholog ~psycholog (Gość)21.02.2019 17:03

Ja dodam tylko że w Polsce na jedno samobójstwo kobiety przypada aż osiem samobójstw mężczyzn. To jest NAJWYŻSZY wynik w Europie! A będzie jeszcze gorzej. W przedziale wiekowym 20-30 lat jest nadwyżka ponad 100 tyś mężczyzn! Dodajcie jeszcze Ukraińców, Hindusów którzy tu przyjeźdżają i przez nich pensje stoją w miejscu. Jeśli nie urodziłeś się w bogatej rodzinie to czeka cię wegetacja w tym kraju albo tułaczka po Europie za pracą.

122


epe ~epe (Gość)21.02.2019 15:29

Żal mi tego człowieka - szczerze mu współczuję. Problemy musiały go tak przerosnąć, że nie widział innego rozwiązania, tylko chciał posunąć się do ostateczności. Dobrze, że tylko tak sie to skończyło. Tylko żeby teraz miał mu kto pomóc. Żeby miał z kim porozmawiać. Mam nadzieję, że wróci mu radość życia.

361


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat