31 nowych zakażeń i 25 wyzdrowień - stan na piątek

Strefa FMŁódzkie Piątek, 29 maja 20207 7681
W województwie łódzkim jest 31 kolejnych zakażeń koronawirusem potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. 4 przypadki dotyczą powiatu tomaszowskiego, a 1 powiatu piotrkowskiego.

Potwierdzone wyniki dotyczą: jednej nastoletniej dziewczynki, sześciu młodych kobiet, sześciu kobiet w średnim wieku, pięciu kobiet w starszym wieku, czterech młodych mężczyzn, sześciu mężczyzn w średnim wieku oraz trzech mężczyzn w starszym wieku. Są to osoby w wieku od 12 do 95 roku życia. Kolejnych 25 osób, które były zakażone koronawirusem, po leczeniu otrzymało 2 wyniki ujemne i są zdrowe. To: jedna młoda kobieta, dziewięć kobiet w średnim wieku, dwie kobiety w starszym wieku, jeden nastoletni chłopiec, czterech młodych mężczyzn, czterech mężczyzn w średnim wieku oraz czterech mężczyzn w starszym wieku.

 

Laboratoria w województwie łódzkim wykonały wczoraj 961 testów. Piotrkowski sanepid 9 osób obejmuje nadzorem epidemiologicznym, a 73 obowiązkową kwarantanną.

Sytuacja epidemiologiczna w województwie łódzkim:
Liczba osób z potwierdzonym zakażeniem w województwie łódzkim: 1488
Liczba osób aktualnie zakażonych: 401
Liczba osób hospitalizowanych z podejrzeniem: 25
Liczba osób objętych kwarantanną: 2637
Liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym: 744
Liczba osób, które wyzdrowiały: 1023
Liczba osób, które zmarły: 64


Zainteresował temat?

0

1


Komentarze (7)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

stary kawaler ~stary kawaler (Gość)29.05.2020 23:57

Właśnie opublikowali nowe rozporządzenie w sprawie tych ograniczeń. Już za 15 min. można wyjść legalnie na ulice bez maseczki, no i fajnie, ale... będzie można robić imprezy, to jest np. wesela, albo nie przymierzając konsolacje nawet na 150 osób! Czy to nie przesada?... Żeby z tego powodu nie przybyło tych... konsolacji! Tu chyba poluzowanie obostrzeń jest za szybkie. Jeśli nawet ktoś bardzo chce się żynić, to czy musi w tych trudnych czasach robić weselisko na 150 osób???... Na weselu trudno przecież o zachowanie jakiegoś dystansu. Póki co to liczba nowych, stwierdzonych zachorowań jest prawie co dzień wyższa od ilości wyzdrowień i wcale nie jest tak wesoło, no.... chyba, że ktoś wierzy w te fake newsy, że tego wirusa wcale nie ma, że to wymyślił B. Gates z Chińczykami, albo z kosmitami, albo że to masoni, albo jacyś iluminaci, a w ogóle to wystarczy pić wodę, albo jeść jakoś tam skrętną witaminę, albo, że to wszystko prze to 5G itd... No, to gratuluję! Gdzieś na końcu jest stwierdzenie, że Ziemia jest płaska, a wszyscy geografowie o tym wiedzą, ale nie powiedzą i nas oszukują, bo też są w spisku... Już chyba prędzej się ożenię, niż uwierzę w te brednie!

62


gość ~gość (Gość)30.05.2020 01:44

Jejku, straszne, przecież w PT kolejny dzień bez nowych przypadków zakażeń. Jejku, normalnie się zacznę bać. Ale mamy pandemię w PT.

20


gość ~gość (Gość)29.05.2020 21:11

Ale lipa. Weekend idzie i ktoś będzie w domu przebywał kwarantannę bezobjawowo.

23


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat