300 tysięcy dla TBS-u

Tydzień Trybunalski Sobota, 22 lutego 20145 3299
Aby Towarzystwo Budownictwa Społecznego mogło zaciągnąć kredyt na budowę dwóch nowych bloków, jego kapitał zakładowy musi być większy niż jest obecnie. Dlatego właśnie miasto wnosi do spółki prawie 300 tys. zł.

Uchwała w sprawie wniesienia przez gminę Piotrków aportu w formie wkładu pieniężnego do Towarzystwa Budownictwa Społecznego była głosowana przez radnych podczas ostatniej sesji piotrkowskiej Rady Miasta.

Zgodnie z projektem uchwały Rada Miasta wyraża zgodę na podniesienie kapitału zakładowego poprzez wniesienie przez gminę aportu w formie wkładu pieniężnego do TBS w wysokości 299 tys. 440 zł, obejmując w całości 394 sztuki nowo powstałych udziałów po 760 zł każdy.


O wniesienie aportu wystąpił sam TBS. Dlaczego? M.in. dla potrzeb zaciągnięcia kredytu na budowę dwóch budynków mieszkalnych przy ul. Wojska Polskiego 133. Warunki kredytu są obecnie na etapie negocjacji. - W związku z ustawowymi ograniczeniami dot. wysokości partycypacji oraz wysokości czynszu, ocena realizowana przez bank w zakresie ryzyka jest surowa i bez wsparcia finansowego miasta będzie negatywna - czytamy w uzasadnieniu do uchwały. - Minimalna kwota niezbędna do rozpoczęcia negocjacji z bankiem to właśnie 299 tys. i 440 zł w bieżącym roku. Przy ustawowym ograniczeniu wysokości partycypacji oraz regulacji wysokości czynszu, zaciąganie dalszych zobowiązań kredytowych w wysokości umożliwiającej zrealizowanie zaplanowanych przedsięwzięć nie będzie możliwe. W związku z tym Referat Usług Komunalnych wnioskuj o wniesienie aportu na podwyższenie kapitału zakładowego spółki.


Zainteresował temat?

1

1


Komentarze (5)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

MARTA ~MARTA (Gość)28.02.2014 15:31

Niech TBS wyremontuje najpierw bloki na Garbarskiej 31 i Działkowej 8,bo obiecali ciepłą wodę i cisza jest.

20


czas na zmiany ~czas na zmiany (Gość)23.02.2014 13:22

Do "anty" i "realnie": Mądrze prawicie. Jeżeli wyborcy w jesiennych wyborach samorządowych nie wybiorą ponownie na radnych M. Błaszczyńskiego i M.Staszka, a radni Razem dla Piotrkowa nie uzyskają większości w radzie miasta, to i Chojniak nawet gdy zostanie wybrany na kolejną kadencję na prezydenta miasta, nie będzie miał za wiele do powiedzenia. Trzeba zrobić tak, żeby zmienić dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury i Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta, prezesów spółek takich jak TBS, MZGK, MZK, ZDiUM, PIOCEL, sekretarza miasta i skarbnika oraz kierownictwo i zastępców w urzędzie miasta. Czas trzepania dywanów i wietrzenia pokoi zbliża się nieuchronnie.

51


sdas ~sdas (Gość)23.02.2014 10:10

Brawo.
Później Polak ma płacić 600zł czynszu, a ukraińcom państwo funduje prywatne kwatery po 700zł.
Gdzie k...a logika

51


realnie ~realnie (Gość)23.02.2014 02:17

TBS to koryto dla złodziei i oszustów, wyzyskiwaczy biednych, naiwnych ludzi acz niewątpliwie nader uczciwych, naiwnie wierzących w sprawiedliwość i "idee". Z założenia miały to być mieszkania najtańsze z przeznaczeniem dla ludzi najuboższych jako szansa na uniknięcie bezdomności. Nad tymi "szczytnymi ideami" miał czuwać urząd miasta.Na początku tak było, ale nie była to zasługa urzędu, tylko ówczesnego prezesa TBS, który nie ulegał naciskom prezydenta jednego czy drugiego, możliwe, że nawet ich nie było.Za to, że ów prezes trzymał się idei,nie chciał wejść w żadne układy, został usunięty, a na jego miejsce została wsadzona obecna prezes, pracownica urzędu.To co wyprawia ta prezes, pomijając już jej chamskie zachowania w stosunku do petentów, mieszkańców TBS, to już kolejne "państwo w państwie". Mowa tu o najstarszych budynkach TBS, gdzie ta "bogini, bo za taką się uważa, podnosi od początku swego panowania, czynsze w tempie niemal kosmicznym.Za mieszkania w towarzystwie szczurów, totalnego syfu z braku remontów, braku kontroli nad jakością, bezpieczeństwem, godnymi warunkami do mieszkania,dostajemy tylko podwyżki czynszów i opr od tej osóbki w rodzaju "sami se brudzicie, to se sami sprzątajcie" lub "nie podoba się to pod most wyp***". Oczywiście publicznie w mediach podpiera się wymogami i dyspozycjami prezydenta i radnych, paragrafami, które sobie wspólnie wewnętrznie ustalają.Tym sposobem prezydent i jego świta, na czele z prezes TBS zrobili z TBS najgorsze szambo, a dla siebie najłatwiejszą kasę z kieszeni ludzi, którzy naiwnie zaufali idei TBS. Za mało im było zdzierania kasy od biednych ludzi, to wykombinowali "nowe budownictwo" dalej pod tytułem "tanie mieszkania", o ironio.Tak to mieszkania dla zamożnych, nie dla, nawet, przeciętnych, nie mówiąc już o ludziach biednych.Chociaż standard tych mieszkań i ceny , sprytnie zakamuflowane ( do spłaty do końca żywota)jest poniżej krytyki, o czym się, nabici w butelkę, lokatorzy przekonują po roku zamieszkania w tych tworach TBS , a ściślej mówiąc tworach, przekrętach całej świty. Jedyną szansą dla TBS i nie tylko, jest zburzenie betonu, który trzyma łapę na nim i gnębi ludzi.A beton tak łatwo nie puści.Osobiście wierzę w mądrość społeczeństwa i w to, że w tych wyborach piotrkowianie nie strzelą sobie w kolano, jak to robili do tej pory, pozwalających się traktować jak dojne krowy ku radości bezkarnego dyktatora i jego świty.

61


anty ~anty (Gość)22.02.2014 18:37

TBS buduje mieszkania dla zamożnych. Dla najbiedniejszych wciąż brakuje lokali socjalnych. Jak to jest panie prezydencie Chojniak? Słaby prezydent utrzymuje się dzięki większości w radzie miasta. Zanim wprowadzono wybory bezpośrednie , prezydenta miasta wybierała rada miasta. Tak został wybrany Michał Rżanek „rządzi” miastem przez kolejnych 6 lat i Andrzej Pol który też „rządził” miastem przez 6 kolejnych lat. W pierwszej i połowie drugiej kadencji większość w radzie miasta miała prawica z koalicją. W trzeciej i połowie czwartej kadencji większość w radzie miasta miała lewica z koalicją. W piątej kadencji „rządziła” prawica z koalicją i w szóstej obecnej kadencji rządzi prawica z koalicją PO, PiS, PSL. Prezydenta wybraliśmy w piątej i szóstej kadencji w wyborach bezpośrednich (wybierali mieszkańcy). Czy to dobrze czy źle, ważne, że grupa trzymająca władzę robiła i zrobi wszystko żeby przy władzy się utrzymać przez kolejna kadencję w latach 2014 - 2018.
Sekretarze miasta w poprzednich czterech kadencjach zmieniali się co jakiś czas. Od 2002 r. do chwili obecnej czyli trzecią kadencję prezydent nie wiadomo czemu, nie zmienił sekretarza miasta oraz skarbnika. Czy są niezastąpieni bo nie ma od nich lepszych? Obawiam się, że coś tam, coś tam innego (ważniejszego) o tym zadecydowało ale mam nadzieję, że w siódmej kadencji to się zmieni. Prezydenta miasta trzeba zmienić, bo obecny nie jest aż tak dobry że nie ma go kim zastąpić. To nie prezydent a jego urzędnicy są dobrzy i niezastąpieni na chwile obecną i on to wie. A naród wszystko kupi.

91


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat