30 tys. zł dla Miejskiej Biblioteki Publicznej w Piotrkowie

ePiotrkow Środa, 16 maja 20182 2003
Pieniądze trafią na konto piotrkowskiej Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adama Próchnika w ramach dofinansowania projektu "Piotrkowianki - portrety kobiet niezwykłych". Pieniądze zostaną przekazane z Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura - Interwencje 2018
fot.: archiwum ePiotrkow.pl

Głównym celem jest wydanie książki upamiętniającej piotrkowianki, które odegrały znaczący wpływ na historię miasta. W publikacji mają się znaleźć opisy losów Ireny Sendlerowej, która w czasie II wojny światowej ratowała żydowskie dzieci, Ernestyny Potowskiej-Rose, XIX-wiecznej działaczki feministycznej, poetki Czesławy Chądzyńskiej-Fiszerowej, Marii Budzanowskiej, prawniczki, która pełniła funkcję prezesa Narodowej Rady Adwokackiej oraz siostry Jadwigi Jaroszewskiej, dbającej o ludzi najuboższych.

 

Miejska Biblioteka Publiczna zdecydowała się na realizację tego zadania w związku z trwającym Rokiem Ireny Sendlerowej i Praw Kobiet.


Zainteresował temat?

5

2


Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

tb ~tb (Gość)17.11.2018 17:57

Maria Budzanowska była pierwszą kobietą pełniącą funkcję prezesa NACZELNEJ Rady Adwokackiej,...

10


gość ~gość (Gość)17.05.2018 08:01

Brawo Biblioteka!

31


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat