3 mln złotych na zakup tomografu dla piotrkowskiego szpitala

ePiotrkow Czwartek, 25 lutego 202119 3765
O nowy tomograf wzbogaci się piotrkowski Samodzielny Szpital Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika. Zakup urządzenia będzie możliwy dzięki decyzji radnym Sejmiku Wojewódzkiego, którzy podczas ostatniej sesji podjęli uchwałę o dokonaniu zmian w budżecie i przesunięciu pieniędzy na ten cel.
fot. lodzkie.pl

- Ciężko mówić jeszcze o szczegółach i o tym kiedy sprzęt trafi do naszej placówki, ale już teraz możemy śmiało powiedzieć o korzyściach tego zakupu. Na pewno zmniejszą się kolejki dla pacjentów, a badanie będzie szybsze i skuteczniejsze, a jego jakość będzie znacznie lepsza. Ponadto cały czas będziemy wykorzystywać nasz obecny tomograf, który pomimo lat jest nadal w zupełności sprawny. Warto również podkreślić, że tego typu sprzęt pracuje w zasadzie 24 godziny na dobę. Dwa tomografy to również zabezpieczenie w przypadku ewentualnej awarii - mówi Bartłomiej Kaźmierczak, rzecznik Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie.

 

Rzecznik SSW im. M. Kopernika przekazał w imieniu dyrekcji i pracowników placówki podziękowania dla radnych za dostrzeżenie tej ważnej potrzeby i podkreślił, że wszyscy w szpitalu liczą na jak najszybszą realizację zakupu, którego koszt wyniesie 3 mln złotych. 


Zainteresował temat?

10

2


Komentarze (19)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Max ~Max (Gość)28.02.2021 05:46

Myślałem że tylko WOŚP kupuje nam sprzęt a państwo nie:)

00


gość_moszczenicanin ~gość_moszczenicanin (Gość)25.02.2021 21:31

I po co im to jak to umieralnia jest. Wszędzie na okolo jest lepiej niż w piotrkowskim szpitalu, nawet obśmiewane tu przez wszystkich Tomaszów i Opoczno mają lepsze szpitale.

81


gość_gość ~gość_gość (Gość)25.02.2021 18:01

Ja mam chórom nogę

33


zatroskany ~zatroskany (Gość)25.02.2021 18:06

Na tym zdjęciu czai się z tyłu jakiś zamaskowany typ. Pewnie ma jakieś niecne zamiary w stosunku do tej baby...

32


gość_baba z radomia ~gość_baba z radomia (Gość)25.02.2021 11:42

Komu to potrzebne, tomograf ma 40 razy silniejesze promieniowanie od zwykłego rentgena, parę prześwietleń i nowotwór gwarantowany

514


Kazik ~Kazik (Gość)25.02.2021 12:51

Żeby to jeszcze personel nadążał za nowinkami to było by dobrze puki co żadnego badania tu nie zrobię z prostych przyczyn nikt tu prawidłowo nie potrafi opisać zdjęć a zdarzyło mi się i nie tylko mi ,ze opis jest ze starego badania przepisywany . za każdym razem robie badanie w innej placówce dla porównania chociaż. Tu żeby szpital był przyjazny pacjentowi jeszcze dużo trzeba zmienic a wszystko zależy wyłącznie od ludzi którzy tu pracują

111


gość_równi i równiejsi ~gość_równi i równiejsi (Gość)25.02.2021 15:39

A powiatowe centrum matki i dziecka w odstawkę. Zero inwestycji a za to biura rozrośnie do granic możliwości No ale starostwo dalo sobie z tym radę, inaczej zwolnienia z pracy. A tak monopolna ct i rezonans ma tylko szpital przy ulicy rakowskiej a drugi szpital gdzie są leczone dzieci i kobiety w odstawce. Aby panie z ginekologia miały ct lub rezonans muszą być zawiezione do pabianic a dzieci do Bełchatowa. Dlaczego mieszkańcy miasta i powiatu placący podatki maja mjec robione badania i w innych powiatach ????? Dlaczego pan dyrektor ssw blokuje możliwość podpisania umowy między ssw a pcmd ???? Dlaczego za widzimisię i leczenie kompleksow co to nie oni. Tu tracą dzieci i kobiety LUDZIE chodzicie na spacery itp. A we własnym mieście o swoje zdrowie nie potraficie zadbać.

51


!!! ~!!! (Gość)25.02.2021 12:50

do baby z radomia - racja, też uważam, że zdecydowanie jest lepsze zapakowanie na trzy zdrowaśki do pieca, a nie jakieś tomografy, szczepionki i inne diabelskie wynalazki.

61


gość_syn nierzadnicy ~gość_syn nierzadnicy (Gość)25.02.2021 13:34

Bo kraść to trza umieć

21


gość_gość ~gość_gość (Gość)25.02.2021 12:44

Bo nie mają gdzie upchnąć to dali do Piotrkowa.Nie rozumiem dlaczego częściej wykonuje się badania,szkodliwym tomografem a nie rezonansem magnetycznym skoro jest nieszkodliwy i dokładniejszych. Najpierw robią tomograf komp. np.kręgosłupa, a później każą zrobić rezonans. Nie można go zrobić od razu? Ktoś wie Dlaczego tak?

61


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat