27. Finał Wielkiej Orkiestry Wielkiej Pomocy Piotrków też zagra bez focha

ePiotrkow Czwartek, 10 stycznia 20190 5177
625 wolontariuszy będzie zbierać pieniądze do puszek podczas Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Piotrkowie. 27. Finał będzie wyjątkowy, bo dwudniowy. W piotrkowskiej galerii handlowej wystąpi Sidney Polak.

Ładuję galerię...

Dwa dni Finału, jeden sztab Orkiestry, ale dwoje jej dyrygentów - Dariusz Cecotka i Małgorzata Pingot. Dlaczego WOŚP w tym roku będzie grała również w sobotę? Bo najbliższa niedziela będzie tą bez handlu, a organizatorzy Finału chcą przyciągnąć jak największą liczbę ludzi.

 

Impreza w Focus Mall rozpocznie się w sobotę (12 stycznia) o godz. 10.30. - Na scenie występować będą przedszkola, szkoły (w tym Piotrkowska Szkoła Muzyczna). Zaprezentują się też tancerze ze szkoły tańca Zbigniewa Bujakowskiego. Grać i śpiewać będą też Grabiczanie i Kasztelania Band. Wystąpi duet akordeonistów. Zaśpiewa Daniel Wocheń. Gwiazdą wieczoru będzie Sidney Polak. Na scenie w Focusie odbędą się też oczywiście licytacje – zachęca i zaprasza Małgorzata Pingot.

 

Ale Orkiestra to przede wszystkim kwesta. - Wolontariusze mogą kwestować w niedzielę od godz. 7.00 do 18.00 – mówi D. Cecotka. - W tym roku po raz kolejny gramy z mBankiem. Wydarzeń będzie bardzo dużo. Zaczynamy o 9.00 w Punkcie Pobrań krwi przy ul. Słowackiego 74. W zeszłym roku zgłosiło się ponad 60 osób. Moto WOŚP rusza o godzinie 10.00 na trzech parkingach przy Narutowicza. Będą tradycyjnie mustangi. Jeśli nie będzie padał deszcz czy śnieg, z Warszawy przyjedzie do nas grupa motoryzacyjna. Będą pojazdy zabytkowe, motocykle, a także pokazy kontrolowanego poślizgu w wykonaniu ekipy HOLY DRIFT (możliwość poczucia tej adrenaliny na własnej skórze na fotelu pasażera). 

Będą ponadto m.in.:  przejazdy QUADAMI, strzelnica Paintball,  wystawa aut uczestników jednego z największych rajdów motoryzacji z czasów PRL „Złombol”, pokaz samochodów służb mundurowych, pokaz gry rugby w wykonaniu piotrkowskiej drużyny WATAHA. 

 

Również o 10.00 w ZSP nr 4 przy Sienkiewicza rozpocznie się turniej piłkarski dziewcząt z rocznika 2008 i 2009. W przerwach pokazy taneczne.

 

Nie zapominajmy, że jednym z wydarzeń 27. finału WOŚP w naszym regionie będzie też IV Bieg Morsa w Sulejowie.

 

Najświeższe informacje na temat tego, co w sobotę i niedzielę będzie się działo w mieście znajdziecie na plakatach i na profilu FB WOŚP w Piotrkowie.

 

Nie zapominajmy o najważniejszym. W tym roku zbieramy pieniądze na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.


Zainteresował temat?

6

5


Komentarze (0)

Chcesz dodać komentarz?Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat