25-latek odpowie za jazdę na podwójnym gazie

Strefa FM Sobota, 05 sierpnia 20172 7737
Trzy kolizje, w tym jedna z radiowozem, ucieczka przed policją i ponad 2 promile w wydychanym powietrzu - takim wynikiem może pochwalić się 25-letni mieszkaniec powiatu pruszkowskiego, który w nocy z 3 na 4 sierpnia poruszał się drogą krajową nr 1 w okolicach Radomska.

Kierujący samochodem osobowym toyota, jadąc lewym pasem ruchu w kierunku Częstochowy, w trakcie zmiany pasa ruchu doprowadził do zderzenia z samochodem renault. - Mimo kolizji kierowca kontynuował jazdę. Poszkodowany cały czas jechał za sprawcą, który zjechał na drogę E42 w kierunku Pajęczna. Zatrzymał się na chwilę na poboczu. Wtedy kierowca renault wysiadł z auta i chciał podejść w kierunku sprawy. Wtedy kierujący toyotą cofnął i uderzył po raz drugi w renault, po czym odjechał z miejsca zdarzenia. Następnie zaczął jechać w stronę Radomska. Po otrzymaniu zgłoszenia policjanci rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Pojazd został ujawniony na terenie Radomska. Kierowca nie zatrzymał się do kontroli. W pościgu wzięły udział trzy radiowozy. Na ul. Przedborskiej około 01.50 toyota doprowadziła do kolizji z radiowozem, który usiłował zatrzymać pojazd. Sprawca z licznymi uszkodzeniami nadal kontynuował podróż, jadąc na samych felgach. Z Przedborskiej wjechał w ul. Wilsona, gdzie uderzył w przydrożne drzewo. Kierowca został zatrzymany i przebadany na zawartość alkoholu, które wykazało ponad 2 promile - informuje nadkom. Włodzimierz Czapla z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.


Mężczyzna odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5, grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet do 15 lat. Poza tym odpowie za spowodowane przez siebie zdarzenia drogowe.


Zainteresował temat?

7

0


Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)06.08.2017 16:12

Nocna jazda Radomsko

10


gość ~gość (Gość)06.08.2017 15:10

Niezły desperado.

00


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat