2,5 mln na budowę kładki w Sulejowie

ePiotrkowRegion Wtorek, 05 maja 202062 8960
Sejmik Województwa Łódzkiego przyznał gminie Sulejów 2,5 mln zł na budowę kładki nad Pilicą. O projekcie rozmawiano podczas wtorkowej sesji.
fot. archiwum epiotrkow.pl

- Kto nie bywa w Sulejowie, na pewno nie zrozumie sytuacji mieszkańców, a jest ona bardzo skomplikowana – mówił radny Sejmiku Województwa Łódzkiego Dariusz Rogut z PiS. - Ciągnie się to od kilkudziesięciu lat. Inicjatywa mieszkańców i burmistrza związana z budową tej kładki jest bardzo ważna i potrzebna, przy pełnym zrozumieniu tego, co się tam dzieje - natężenie ruchu, zagrożenie dla mieszkańców, którzy przejeżdżają lub przechodzą z jednej strony miasta na drugą. Wreszcie po tylu latach ktoś zrozumiał tę sytuację. Kładka pieszo-rowerowa zwiększy bezpieczeństwo mieszkańców Sulejowa i rozwiąże problem, który tam funkcjonuje.

 

- Projekt przygotowany przez Sulejów jest perfekcyjny, będzie zrealizowany w tym roku – mówił Grzegorz Jastrzębowski, dyrektor Departamentu Infrastruktury Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi. - Chodzi o remont i aranżację całego Rynku. Jeżeli teraz nie wykorzystamy tej szansy, będzie to szansa stracona. Inwestycje muszą funkcjonować dlatego, że na dole tej całej drabinki są pracownicy budowlani. Musimy funkcjonować normalnie i rozwijać państwo.

 

Pieniądze, które trafią do gminy Sulejów pochodzą z oszczędności poprzetargowych. Projekt ma zostać zrealizowany do końca tego roku.


Zainteresował temat?

6

4


Komentarze (62)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

skotniok ~skotniok (Gość)13.05.2020 16:35

Czy ta kładka to w zamian mostu w Skotnikach? He he.Włodarze Aleksandrowscy i Ręczyńscy radzili radzili i wyszło na to że, wybudujemy kładkę w Sulejowie.

20


gość ~gość (Gość)09.05.2020 06:35

Mogli nie "spierniczyć" mostu i żadna kładka nie byłaby potrzebna.Kolejne marnowanie publicznych pieniędzy. Już widzę rowerzystę jadącego od Podklasztorza,albo od Opoczyńskiej,który przechodzi z rowerem przez ruchową ulicę przed mostem,żeby dojść do kładki,przejedzie nią i znów przeprowadzi rower za mostem,żeby dalej pojechać. Czy ktoś kto to projektował to miał wyobrażnię?Chyba projekt był pod tych,którzy mieszkają na Podkurnędzu i jeżdżą rowerami na zakupy,to się zgadzam.Im się ułatwi dojazd,ale czego nie robi się dla RODZINY.

50


gość ~gość (Gość)08.05.2020 22:15

Kolejne marnotrawstwo publicznych pieniędzy. Komu ta kładka jest potrzebna?To będzie tylko dekoracja do wypasionego,granitowego placu.Ludzie szukają skrótów jak się przemieszczają pieszo.Żeby przejść z lewej strony Sulejowa na prawą to trzeba będzie iść na plac straży i wyjść na ul.Rynek i nadrobić kupę drogi ,przejść przez ruchliwą ulicę,żeby dojść np.na targ.Z powrotem z zakupami ta sama długa i skomplikowana droga.Do kościoła ludzie jeżdżą samochodami,a więc po co i komu to potrzebne?Jest wiele innych potrzeb np.nowe ujęcie wody.

40


ucho ~ucho (Gość)07.05.2020 06:52

Bo burmistrz Wojciech teraz dobrze żyje z władzami województwa. Podobno chwalił Ziembe a o Mazurze nic dobrego nie mówił.

40


pnik ~pnik (Gość)06.05.2020 21:10

Pan Burmistrz dba tylko o Sulejów a wsie ma w wielkim poważaniu. nigdy nie uczestniczy w żadnym zebraniu, dla wsi nie robi nic , miliony na plac straży a we wsiach nie ma wody a co go to

60


gfd ~gfd (Gość)05.05.2020 14:39

brawo ostrowski ,to co robi dla sulejowa /za wyjątkiem kosztów śmieci/ to jest więcej jak kilku poprzednich burmistrzów razem wziętych ,ciekawe jak rada i radni opozycji ,,,,co od kilku kadencji kase pobierają ,jak skomentują ?

920


gość ~gość (Gość)06.05.2020 14:12

Chyba najlepszy burmistrz od x czasu.Sulejów kwitnie na nowo.Elegancki plac straży,przystanki,śmieci jak za darmo,brak prohibicji,teraz kładka.A to że wody nie ma to niech mają pretensję sami do siebie właściciele posesji.Podlewają trawke poł dnia a później żale bo wody nie ma do kąpania.

52


eureka ~eureka (Gość)06.05.2020 18:21

Z opowieści mojego wujka pamiętam, że w tamtym miejscu dawniej podobno był most prywatny, którego właścicielem był Żyd i za przejazd czy przejście płaciło się. To może niech ta kładka będzie płatna to np. kilku emerytów w tygodniu idących do kościoła kładką będzie miało szansę spłacać tę inwestycję i odciążyć swoje wnuczki ?

30


gość 3 ~gość 3 (Gość)06.05.2020 15:06

A gdzie kanalizacja, modernizacja wodociągu, chodniki(ul.Polna po jednej stronie powinien być chodnik, aby ludzie bezpiecznie chodzili na cmentarz), ścieżki rowerowe czy bezpieczne przejście na drugą stronę ulic w Sulejowie w ciągu dk 12

50


gość ~gość (Gość)06.05.2020 05:34

Nie tylko w uszczynie.workow z odpadami posegregowanymi nie zabieraja od miesiaca. Mamy skladowiska robic na wlasnych podworkacj???

81


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat