Intrastat - co warto wiedzieć?
Z praktycznego punktu widzenia wymiana handlowa pomiędzy państwami UE niewiele różni się od krajowych transakcji. Handel międzynarodowy w Unii Europejskiej nie obciążony jest opłatami celnymi, czy też żadnymi innymi dodatkowymi obowiązkami jak np. odprawy celne. Firmy, które w ramach swojej działalności gospodarczej dokonują wewnątrzwspólnotowych nabyć / dostaw mogą być jednak zobowiązani do ich wykazania w systemie statystycznym Intrastat, który zostanie dokładnie opisany w niniejszym artykule.
Brak sprawcy wypadku a odszkodowanie. Kto zapłaci?
Brak sprawcy wypadku a odszkodowanie. Kto zapłaci za szkody? No właśnie, ubezpieczenie OC daje Ci gwarancję, że w przypadku spowodowania szkody, rachunek za jej likwidację nie zrujnuje Twojego budżetu. Ubezpieczyciel pokryje koszty wszystkich wyrządzonych przez Ciebie szkód. Możesz więc sądzić, że w drugą stronę działa to na identycznych zasadach. Co jednak w przypadku, gdy sprawca wypadku jest nieznany albo nie posiadał ważnej polisy OC? Czy możesz wówczas liczyć na odszkodowanie?
O czym pamiętać podczas tworzenia oferty sprzedaży mieszkania?
Sprzedaż mieszkania to jedna z najpoważniejszych transakcji, jakie przeprowadza się w swoim życiu. Nieruchomość zwykle kupuje się i zbywa tylko kilka razy w życiu, dlatego gdy chce się samodzielnie przygotować ofertę w dziale nieruchomości w serwisie ogłoszeniowym, warto się do tego przygotować. O czym pamiętać, gdy tworzy się ofertę sprzedaży mieszkania?
Noclegi i apartamenty inwestycyjne. Zakopane zaprasza!
Zakopane to idealne miejsce do aktywnego wypoczynku. Świetnie nadaje się na weekendowe wycieczki lub dłuższe wyjazdy. Duża ilość turystów sprawia, że śmiało można również nabyć tam na własność apartamenty inwestycyjne. Zakopane – sprawdź, jak wybrać nocleg i apartament w tym atrakcyjnym miejscu!
Jak wybierać zabawki edukacyjne? Pomysły na prezenty dla dzieci
Zabawki edukacyjne to zawsze dobry pomysł na prezent. Poza godzinami zabawy podarujesz dziecku także trening wielu umiejętności, które przydają się na co dzień. Jak wybierać zabawki edukacyjne, by prezent był trafiony?
Jak działa wibrator sterowany na odległość?
Masz ochotę na seks na odległość, ale wydaje Ci się to niemożliwe? A może już dawno przestało uprawianie seksu przez telefon przestało sprawiać Ci przyjemność? Wypróbuj wibrator sterowany na odległość. To urządzenie może sprawić, że Twój seks będzie jeszcze bardziej atrakcyjny niż do tej pory. Jak go używać? Podpowiadamy poniżej.
Jak sprawdzić czyj to numer i kto dzwonił z nieznanego numeru
Jeśli dzwoni nieznany numer bardzo często zaczynamy się zastanawiać czy będzie sens odbierać telefon. To ciekawie postawione pytanie, bo jednak bardzo często jest tak, że dzwoniący nieznany numer to jakaś handlowa oferta dla nas przygotowana. Jeśli ktoś takich cudownych ofert chce uniknąć to niewątpliwie będzie starał się szukać możliwości uniknięcia takiej rozmowy. Dlatego wiele osób w ogóle nie odbiera telefonu w momencie, gdy dzwoni nieznany numer. Czy to słuszne działanie? Trudno jednoznacznie to określić dopóki nie będzie wiadomo kto dzwonił, ale i na taką sytuację mamy obecnie rozwiązania, które warto będzie wykorzystać.
Jaki strój do ćwiczeń kupić? Cenne wskazówki i porady
Nierzadko można usłyszeć stwierdzenie, iż do ćwiczeń nie potrzeba odpowiedniego ubrania, ponieważ najważniejsze są chęci i motywacja. Choć po części można się z tym zgodzić, to jednak nie sposób nie zauważyć, iż odpowiednio dobrany strój do ćwiczeń ułatwi wykonanie treningu i zwiększy komfort. Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się, na jaki strój warto postawić i jak najlepiej go dobrać.
Filary marketingu 360 stopni – w czym może pomóc Ci agencja marketingowa
Marketing 360 stopni to pojęcie, które często pojawia się w kontekście rozmów o skutecznych sposobach na promowanie marki. Ale co to tak naprawdę to oznacza? Jakie są filary marketingu 360 i w czym może pomóc Ci agencja marketingowa? Sprawdźmy!
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat