22-latek utonął w Pilicy

PolicjaTomaszów Poniedziałek, 13 lipca 202010 11908
Tomaszowscy policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności śmierci 22-latka, którego ciało wyłowiono z rzeki Pilicy. Do zdarzenia doszło w niedzielne popołudnie.
fot.: archiwum ePiotrkow.pl

12 lipca po 18:00 policjanci zostali skierowani nad brzeg Pilicy w rejonie ulicy Kępa w Tomaszowie Mazowieckim. Według zgłoszenia świadków miało dojść do utonięcia mężczyzny. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że tego samego dnia od około godziny 15:30, 22-letni mieszkaniec gminy Lubochnia w towarzystwie mieszkańców Tomaszowa, wypoczywał nad brzegiem rzeki. Mimo niskiej temperatury wszyscy zdecydowali się na kąpiel w rzece, do której wchodzili kilkukrotnie. W pewnym momencie 22-latek, który zdaniem świadków nie umiał pływać, zdecydował się na skok do wody, wynurzył się, po czym zaczął się topić. Mimo szybkiej reakcji towarzyszących mu nastolatków, młodego mężczyzny nie udało się uratować. 22-latek zniknął pod wodą w miejscu gdzie rzeka ma silny nurt. Wezwano straż pożarną, której funkcjonariusz z grupy płetwonurków, wyłowił topielca w odległości około 20 metrów od jego wejścia do wody. Mimo podjętej akcji reanimacyjnej obecny na miejscu lekarz pogotowia stwierdził zgon mężczyzny. Na polecenie prokuratora, zwłoki zabezpieczono do badań sekcyjnych.

 

To już kolejna w tym sezonie ofiara utonięcia w województwie łódzkim. Policjanci apelują o zdrowy rozsądek i przypominają o zasadach bezpiecznej kąpieli:

Należy kąpać się wyłącznie w miejscach strzeżonych tam, gdzie nad naszym bezpieczeństwem czuwają ratownicy. Przestrzegajmy regulaminu kąpieliska, na którym przebywamy. Stosujmy się do uwag i zaleceń ratowników. Nie bagatelizujmy wydanych przez nich ostrzeżeń. Dzieci powinny bawić się w wodzie tylko pod opieką dorosłych. Pod żadnym pozorem nie wchodźmy do wody po spożyciu alkoholu. Do najczęstszych przyczyn utonięć należy bowiem właśnie alkohol, brawura i przecenianie własnych umiejętności. Do wody nie wchodzimy także, gdy jesteśmy przegrzani (np. po opalaniu) ani tuż po posiłku. Zwracajmy jednocześnie uwagę na to, co dzieje się wokół nas. Właściwa reakcja może uratować komuś życie. Jeśli zauważymy niebezpieczną sytuację nad wodą, natychmiast dzwońmy na numer alarmowy 112. Nie próbujmy sami podejmować akcji poszukiwawczej, której powodzenie mogą zapewnić wyłącznie wyszkolone służby.


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (10)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)13.07.2020 14:17

Wyborca Dudy?

018


gość ~gość (Gość)13.07.2020 11:37

Trzeba montować więcej nadajników 5g ludzie czy wy nie zdajecie sobie sprawy że to działa na nasze mózgi..

411


gość ~gość (Gość)13.07.2020 11:21

Tam biorom kompiel amatorzy bez umiejentnosci plywania

26


gość ~gość (Gość)13.07.2020 11:49

Tak to jest jak człowiek tylko siedzi na Facebooku

31


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat