21 lat temu ukazała się płyta "Nasze kolędy"

Strefa FM Czwartek, 26 grudnia 20192 2244
Na płycie znalazło się 18 piosenek, utrzymanych w różnych klimatach muzycznych, jednak teksty utworów mówiły o przyjściu Jezusa na świat i wyjątkowej atmosferze świąt Bożego Narodzenia. Wydawcą było ówczesne Radio Piotrków.
fot. pakwi

Autorami świątecznych piosenek byli przede wszystkim Piotr Kudyba i Paweł Małolepszy. Wykonawcami byli m.in. Tomasz Rorbach, Katarzyna Kołodziejczyk, Katarzyna Jarszak, Paweł Nowak, Piotr Goljat oraz Urszula Kaźmierczak.

 

Na płycie „Nasze Kolędy” z 1998 roku znalazła się m.in. „Kolęda o ludzkim zrozumieniu”, która szybko zdobyła popularność. Zaśpiewała ją Katarzyna Kołodziejczyk. - Okazało się, że ona poszła w świat, ktoś wrzucił ją na YouTube. Widziałam, że jest już około 50 wersji! Masa osób się nią interesuje, docenia piękny tekst i muzykę i powielają tą kolędę. Z tego też wiem, że na wielu przeglądach i festiwalach pastorałkowych "Kolęda o ludzkim zrozumieniu" jest wykonywana - mówi Katarzyna Kołodziejczyk.


Zdaniem artystki, wyjątkowość tego utworu polega na tekście Pawła Małolepszego oraz muzyce Piotra Kudyby. - Fakt, że kolęda powstała w zaledwie trzy godziny, to palec Boży. Paweł wielokrotnie powtarzał, że nie wie, jak to się stało, że udało się napisać taki utwór w tak krótkim czasie. Było w tym coś magicznego, coś z zewnątrz, co sprawiło, że kolęda jest taka, jaka jest - tłumaczyła Katarzyna Kołodziejczyk w rozmowie ze Strefą FM Piotrków.

Płyta, którą masz w ręku, zawiera piosenki utrzymane w bardzo różnych muzycznych klimatach. To, co łączy je w jedną całość, to teksty, które mówią o narodzinach Jezusa, o powodach dla których przyszedł na świat, o atmosferze tych najbardziej rodzinnych ze wszystkich świąt w roku. Mamy nadzieję, że już po pierwszym jej przesłuchaniu odnajdziesz wśród nich choć jedną - taką, która spodoba Ci się od razu. Być może słuchać płyty po raz kolejny, polubisz jeszcze kilka z „Naszych kolęd” - tak, że staną się one również Twoimi kolędami i sprawią, że tegoroczne Święta Bożego Narodzenia będą w Twoim domu jeszcze bardziej rodzinne i pogodne. Niezależnie od tego, jak ocenisz poziom artystyczny i techniczny „Naszych kolęd”, życzymy Tobie i Twoim bliskim zdrowych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia i Wszystkiego Dobrego w Nowym 1999 Roku - czytamy na okładce płyty.

Utwory z płyty „Nasze kolędy” można usłyszeć na antenie Strefy FM Piotrków.


Zainteresował temat?

3

0


Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)28.12.2019 14:13

Mam ją w domu do dzisiaj ????

10


gość ~gość (Gość)26.12.2019 17:15

Była wydawana na penddrive

10


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat