2000 maseczek od powiatu dla szpitali. To jeszcze nie koniec

ePiotrkow Czwartek, 26 marca 202023 3134
Samorząd powiatu piotrkowskiego przekazał w środę do piotrkowskich szpitali pierwszą partię certyfikowanych maseczek medycznych - 2000 sztuk. To niezbędny sprzęt w wykonywaniu przez personel medyczny codziennych czynności.

WHO i Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób podkreślają, że w pierwszej kolejności maski powinni nosić lekarze i personel medyczny i osoby, które przebywają i opiekują się pacjentami zakażonymi bądź tymi, u których podejrzewa się zakażenie. WHO zaleca je także osobom, które kichają, kaszlą i mają objawy infekcji górnych dróg oddechowych.

 

-Dziś maseczki, a jutro dostarczymy piotrkowskim medykom, ratownikom, pielęgniarkom z Izby Przyjęć Powiatowego Centrum Matki i Dziecka i Szpitalnego Oddziału Ratunkowego (SOR) w szpitalu wojewódzkim także przyłbice oraz okulary ochronne – mówi starosta piotrkowski Piotr Wojtysiak. - Tylko tak możemy podziękować im wszystkim za heroizm, bo tylko to słowo może opisać, w tym trudnym dla nas wszystkim czasie, ich postawę, gotowość do niesienia pomocy potrzebującym. Mimo że także im grozi zakażenie koronawirusem, nieustannie trwają przy pacjentach.


Takiego wsparcia w zakresie środków ochrony przed zakażeniem już wkrótce mogą się także spodziewać pozostałe służby – piotrkowski sanepid, straż pożarna i policja. Powiat piotrkowski już przeznaczył na ten cel 200 tysięcy złotych, za które kupuje kombinezony, płyny do dezynfekcji, okulary, rękawice, wspomniane maseczki i przyłbice. Na kolejnej sesji Rady Powiatu Piotrkowskiego starosta będzie wnioskował o kolejne 250 tysięcy.

 

 

 

 

(materiały: Starostwo Powiatowe w Piotrkowie) 


Zainteresował temat?

2

0


Komentarze (23)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)27.03.2020 23:22

Brawo, oby więcej takich ludzi na stanowiskach o otwartych umysłach, wykształconych i odważnych.

00


gość ~gość (Gość)27.03.2020 22:46

Panie Starosto szacun za to co Pan robi w odróżnieniu od innych. W czasach kryzysu poznaje się prawdziwych dobrych gospodrzy. Zdrowia Panu życzę i pozdrawiam z Gorzkowic

00


Obserwator DWA ~Obserwator DWA (Gość)26.03.2020 14:57

Jakoś nigdzie nie mogę się doczytać co dla naszego regionu w obecnej BARDZO TRUDNEJ SYTUACJI związanej z pandemią zrobił poseł Antoni Macierewicz.Gdzie są maski i płyn antybakteryjny sprowadzony przez p.Posła dla rejonu gdzie ma swoich wyborców.Proszę o informację.

91


Zdegustowany ~Zdegustowany (Gość)26.03.2020 16:18

Obrzydliwy lans na koronawirusie

73


gość ~gość (Gość)26.03.2020 15:50

Gdzie są posłowie z regionu? Czy pochowali się w domach i czekają żeby głosować z tabletu ? Powinni być bliżej swoich wyborców a ci próbują jakoś się odnaleźć w tym.satnie (nie nad) zwyczajnym jak twierdzi rząd.

31


gość ~gość (Gość)26.03.2020 15:45

A PCMiD tam się dzieci rodza, tan dzieci sie leczy ale nie ciagle rakowska guru.

20


ile ludzi zmarło w tym roku na grypę w Polsce- dane ~ile ludzi zmarło w tym roku na grypę w Polsce- dane (Gość)26.03.2020 15:39

- Koronawirus oddech dla świata Dariusz Kwiecień 03 2020

21


jdr ~jdr (Gość)26.03.2020 12:09

A jaka jest odpowiedź Chojniaka?

91


gość ~gość (Gość)26.03.2020 15:23

Mojemu ojcu zycie uratowali!!!!!Bede im wdzieczny do konca zycia. A wszystkim sie nie dogodzi a ja nie mam o medycynie pojecia to wcale nie jest latwa praca trzeba podejmowac decyzje. A pani co pisze ze nie pomogli to moze trzeba zaczac chodzic do poradni I sie leczyc chociaz nie wiem bo jak maja problem to I tak pogotowie wzywaja wystraszeni I na sor....A teraz POZ zamkniety kazdy ale trwaja z nami przy tym wirusie ze usiasc I plakac. Wczesniej czy pozniej kazdy z nas bedzie potrzebowal pomocy czy to pogotowia czy soru potraficie pisac tylko te zle rzeczy a I tak jak cos sie stanie to walicie na sor oknami I drzwiami wiecznie tam siedzialo pol Piotrkowa bo chcieli zrobic sobie badania bo lekarze rodzinni nie kierowali bo szkoda kasy zawsze byo. Nie obrazajcie medykow nigdy nie wiadomo co sie wydarzy tylko oni nigdy nie odmowia pomocy jesli komus zagraza utrata zycia.

80


123 ~123 (Gość)26.03.2020 14:43

A gdzie inne instytucje podległe , czy tez dostaną ???

40


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat