Kurtki młodzieżowe - jakie kolory będą modne w tym sezonie?
Młodzież przywiązuje dużą uwagę do tego, czy odzież jest modna. Wybierając kurtkę warto więc zdecydować się na produkt, który wpisuje się w aktualne trendy. Na jakie kolory i fasony postawić zatem w tym sezonie?
Jak ubezpieczają się polscy rolnicy?   
Nie wszyscy rolnicy zdają sobie sprawę, że obowiązkowe polisy nie obejmują ochroną wszystkich składników ich majątku. Według Rocznika Statystycznego Rolnictwa GUS w 2020 r. w Polsce było ponad 1,3 mln gospodarstw rolnych. Duża część rolników wpada w lukę ubezpieczeniową - wykupują polisy dla budynków czy maszyn, wyceniając ich wartość „na oko” lub nie biorą pod uwagę rekomendacji ubezpieczyciela, które uwzględniają czynnik inflacyjny. Eksperci Wiener ostrzegają przed ryzykiem niedoszacowania rolniczego majątku w kolejnej odsłonie kampanii „Docenisz, gdy wycenisz”.
Pap 
Domowa „solidarność energetyczna” - dlaczego jest tak ważna?
Zużycie energii elektrycznej w naszych domach to niezwykle ważny temat - obecny zarówno w mediach, jak i w codziennych dyskusjach wielu polskich rodzin. Podejmując rozmaite inicjatywy mające na celu obniżenie domowego zużycia energii elektrycznej, powinniśmy pamiętać, że równie ważna jest edukacja pozostałych domowników w tym zakresie, ponieważ ich zachowania wpłyną na finalną wysokość wspólnych rachunków. Oto kilka elementów, na które powinniśmy zwrócić uwagę.
Pap 
Wspólnota mieszkaniowa a ubezpieczenie
Chociaż możemy nie myśleć o tym na co dzień, na nasze domy czyha wiele różnych niebezpieczeństw. Powodzie, pożary czy kradzieże to tylko część z nich. Dobrze wiedzą o tym zarządcy nieruchomości, o czym świadczy chociażby fakt, że korzystają oni z ubezpieczenia OC. Co warto o nim wiedzieć, jeśli chcemy mieć pewność, że nasze mieszkanie jest zawsze dobrze chronione przed różnymi przykrymi kolejami losu?
Pielęgnacja włosów kręconych – dowiedz się, na czym polega
Włosy kręcone to włosy wymagające szczególnej uwagi i troski. Zdecydowanie jednak warto je okazać, bowiem za włożone zaangażowanie w ich pielęgnację odwdzięczą Ci się bajecznym wyglądem, wobec którego nikt nie pozostanie obojętny! Na czym polega pielęgnacja włosów kręconych? Dowiedz się i zastosuj ją czym prędzej!
MEiN określiło, w jaki sprzęt komputerowy powinna być wyposażona szkoła; jest projekt rozporządzenia
Ministerstwo Edukacji i Nauki przygotowało projekt rozporządzenia nakładający na organy prowadzące obowiązek wyposażenia szkół w sprzęt komputerowy o określonych parametrach. Zgodnie z założeniami projektu ma to zapewnić optymalny poziom rozwoju cyfrowego w ramach realizacji celów przewidzianych w Krajowym Planie Odbudowy i Zwiększania Odporności.
Pap 
Polityka spójności a regionalne PKB na mieszkańca - największy efekt w Polsce Wschodniej
Zacieranie różnic regionalnych i nadrabianie dystansu do średniego poziomu UE, mierzonego PKB na mieszkańca, dzięki funduszom polityki spójności najsilniej widoczne są w Polsce Wschodniej - wynika z "Rocznego raportu regionalnego 2021", jaki opublikowało Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej.
Pap 
Co zrobić z rzeczami, na które brakuje miejsca do przechowywania?
Miejsce do przechowywania to coś, czego nigdy nie mamy w nadmiarze. Rzadko możemy powiedzieć, że dodatkowa przestrzeń absolutnie by się nam nie przydała. Nie zawsze jednak, pomimo chęci, jesteśmy w stanie wygospodarować w naszym domu odpowiednio dużo wolnej powierzchni. Co zrobić z rzeczami, których nie ma gdzie przechować?
Nie lubisz wynosić śmieci? Weź udział w konkursie i zgarnij unikatową planszówkę „Ja Nie idę!”
Doskonała zabawa, 280 unikatowych planszówek „Ja Nie Idę!” oraz zaskakujące ekologiczne ciekawostki - czekają na wszystkich zainteresowanych w Konkursie Mistrzowie Wymówek organizowanym przez Rekopol Organizację Odzysku Opakowań! Aż przez 14 tygodni, od 28 listopada na stronie www.janieide.pl co tydzień do zdobycia jest 20 gier, których nie można kupić w sklepie.
Dekarbonizacja i zeroemisyjność w transporcie - jest nieunikniona
Polska jest przygotowana i ma pomysły na dekarbonizację transportu drogowego. Nasi przedsiębiorcy chcą zmieniać flotę na zeroemisyjną. Są już w tym segmencie sukcesy, ale też jeszcze dużo do zrobienia – wskazywali uczestnicy panelu pt. „Przyszłość transportu drogowego i wyzwania zeroemisyjności”, który odbył się w ramach konferencji PAP pt. „Transport drogowy dziś i wyzwania przyszłości”.
reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat