Jak wybrać przydomową oczyszczalnię ścieków?
Przydomowe oczyszczalnie ścieków to rozwiązanie, z którego coraz częściej korzysta się w alternatywie do tradycyjnych szamb. Instalowane są zwłaszcza na terenach, gdzie doprowadzenie kanalizacji byłoby utrudnione lub słabo opłacalne.
Pomagaj zawodowo! - czyli o pożytecznych zawodach w cztery semestry
Zawody medyczne nie zawsze wymagają wieloletnich studiów i praktyk. Okazuje się, że zdobycie kwalifikacji asystenta czy technika może zająć jedynie cztery semestry nauki. Czy warto przeznaczyć ten czas na zdobycie nowego zawodu?
Jakie powinny być kosze na śmieci stosowane w przestrzeni miejskiej?
Zadbana i czysta przestrzeń publiczna to jeden z ważniejszych probierzy nowoczesnego i proekologicznego miasta. Ciężko wyobrazić sobie sytuację, w której z parków, skwerów czy ulic zniknęłyby uliczne kosze na śmieci. Wówczas zarówno mieszkańcy, jak i turyści czuliby się w takiej przestrzeni niekomfortowo, a prestiż i dobra opinia miasta runęłyby w przepaść.
Filtry do wody czy warto je stosować?
Woda, którą otrzymujemy z miejskich instalacji wodociągowych, zwana potocznie wodą z kranu, jest z pewnością zdatna do picia. Nie ma konieczności, jej uzdatniania. Proces ten odbywa się wcześniej. Zanim trafi do naszych domów, przechodzi szereg bardzo restrykcyjnych testów. Niestety bardzo często smak oraz zapach są czynnikami, które zniechęcają do jej bezpośredniego spożycia. Co uzyskamy, stosując filtry do wody?
RRSO - czym jest i jak je obliczyć?
Jeśli planujemy wziąć pożyczkę, musimy pamiętać o RRSO. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania mówi nam, ile w skali roku będzie kosztowała nas pożyczka. Musimy pamiętać, że jeśli chcemy wziąć kredyt na dłuższy lub krótszy okres, RRSO będzie niemiarodajne.
Dlaczego internauci wybierają sprzęt i akcesoria z internetowego sklepu fotograficznego?
W dzisiejszych czasach coraz więcej osób decyduje się na zakupy on-line. To duża wygoda i oszczędność czasu, a produkty oferowane przez sklepy internetowe nierzadko są znacznie tańsze niż w sklepach stacjonarnych. Z takiego rozwiązania korzystają również miłośnicy fotografii. Sklepów z profesjonalnym sprzętem i akcesoriami fotograficznymi w sieci nie brakuje.
Na czym polega doradztwo strategiczne?
W każdym przedsiębiorstwie, bez względu na branżę oraz wielkość, ważne jest planowanie i przewidywanie przyszłości. Dzięki temu możemy stwierdzić, w którym kierunku powinna rozwijać się firma, by dalej osiągać dobre wyniki lub je poprawić, jeżeli nastąpił spadek. Zwróćmy jednak uwagę na to, że w zależności od wielkości firmy, możemy mieć do czynienia z różnicami w kapitale, zarówno finansowym, jak i ludzkim. W takiej sytuacji często konieczna jest pomoc z zewnątrz, by lepiej określić dalsze działanie firmy. Wtedy najczęściej wykorzystujemy doradców strategicznych. Zatem zwróćmy uwagę na to, czym właściwie zajmują się takie osoby.
Nie ma dobrego snu bez dobrego łóżka
Przeciętny człowiek przesypia aż 20 lat swojego życia. Nie jest tajemnicą, że sen jest zdrowy i niezbędny do prawidłowego funkcjonowania organizmu, dlatego łóżko stanowi niezwykle istotny element wyposażenia naszych domów i mieszkań. Nie bez znaczenia pozostaje również rodzaj łóżka, na którym decydujemy się spać. Musi być ono przede wszystkim wygodne i odpowiedniej wielkości, ponieważ ma za zadanie dostarczyć nam wypoczynku i tym samym przygotowywać nas na każdy kolejny dzień.
Sporty drużynowe, czyli jak połączyć aktywność fizyczną i życie towarzyskie
Światowa Organizacja Zdrowia (World Health Organization, WHO) zaleca regularną aktywność fizyczną, jako jedną z podstawowych metod zapobiegania chorobom cywilizacyjnym. Sumienne podejmowanie wysiłku znacznie zmniejsza ryzyko rozwoju choroby niedokrwiennej serca, nadciśnienia tętniczego, cukrzycy typu 2, nadwagi, otyłości i wielu chorób nowotworowych.
Ku niepodległości
27.08.2018 08:12
Ku niepodległości
Z dymów I wojny światowej zaczyna się wyłaniać niepodległa Polska. Od pierwszych dni w walce o Niepodległą najwięcej zasług przy tworzeniu rządu i zrębów przyszłego parlamentu odegrali socjaliści spod sztandarów Polskiej Partii Socjalistycznej.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat