Okulary progresywne
30.12.2016 14:19
Okulary progresywne
Wzrok jest najważniejszym z ludzkich zmysłów. Oko nie jest jednak doskonałym narządem, a w związku z szeregiem wrodzonych i środowiskowych czynników często prezentuje różnego typu wady refrakcji. Współczesna technologia oferuje pomoce optyczne korygujące większość znanych zaburzeń optycznych. Takimi są np. okulary progresywne które są najlepszym rozwiązaniem dla osób po 40 roku życia.
Jak udekorować świąteczne pierniki?
Mogą być gwiazdkami, babkami, butami Świętego Mikołaja... Świąteczne pierniczki mogą mieć przeróżne kształty. Odpowiednia, słodka dekoracja sprawia, że wyglądają jeszcze piękniej. Jak ozdobić pierniczki zdradziła Małgorzata Gnas-Wiernicka, właścicielka Cukierni Małgosi w Warszawie.
Bądźmy odświętni i radośni na święta!
Otrzymałam propozycję zrobienia prezentu z mojej wiedzy i praktyki projektanta mody wszystkim czytelnikom "Tygodnia Trybunalskiego". Witam więc w świątecznym nastroju. Przekazując wybrane tendencje i okolicznościowe nowinki, wyrabiam sobie osobisty pogląd na idealną czytelniczkę.
5 kroków do aranżacji pokoju dziecięcego
Urządzanie pokoiku dziecięcego to bardzo przyjemny punkt na drodze do rodzicielstwa. Jak płynnie przejść tę drogę, zapewnić dziecku bezpieczeństwo i cieszyć się szczęściem?
Zasady zdrowego odżywiania
W ciągu dnia zaleca się spożywanie 4-5 posiłków o małej objętości. Posiłki powinniśmy spożywać regularnie, co 3-4h. W naszej diecie połowę produktów powinny stanowić warzywa i owoce, z czego aż ¾ powinno przypadać na warzywa. Kolejnym piętrem piramidy są produkty zbożowe jak pieczywo, ryż, kasze, makarony.
Te produkty nam szkodzą...
Są produkty, których spożywanie, wg naukowców, zwiększa ryzyko zachorowania na raka. Oto niektóre z nich.
Wpływ muzyki na dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym
Muzyka, jako ważna dziedzina wychowania przez sztukę stanowi istotny czynnik rozwoju osobowości dziecka. Częsty kontakt dzieci z muzyką wywiera wpływ na osobowość dziecka, przyczynia się do kształtowania jego emocjonalnego i poznawczego stosunku do otaczającego świata.
Wyleczyć inteligencję
28.09.2016 12:45
Wyleczyć inteligencję
Podstawową zasadą sukcesu w każdej dziedzinie jest reguła kompetencji, zgodnie z którą określonymi działaniami winny zajmować się osoby posiadające ku temu odpowiednie przygotowania, inaczej mówiąc, znające się na rzeczy.
Ubezpieczenie czy abonament medyczny?
Długie kolejki, odległe terminy...Nie oszukujmy się – do działania publicznej służby zdrowia można mieć sporo zastrzeżeń i nie dziwota więc, że szukamy alternatywnych rozwiązań, a co za tym idzie, rozglądamy się za prywatną opieką lekarską. Tu pojawia się ważny dylemat – zdecydować się na abonament czy też ubezpieczenie medyczne?
Wybielanie – fakty i mity
Piękne, białe zęby to marzenie wielu z nas. Niestety nie każdemu są one dane. Naturalny kolor zębów może być biały, ale zazwyczaj przypomina kość słoniową, jest żółty z odcieniami koloru szaroniebieskiego i brunatnego. Głównym czynnikiem, który decyduje o kolorze naszych zębów są geny, na które niestety nie mamy wpływu. Niemały wpływ ma również nasza dieta (barwniki w herbacie, kawie, czerwonym winie, owocach), niezdrowe nawyki (palenie papierosów), przyjmowanie niektórych leków (żelazo, niektóre antybiotyki). Jeśli do tego dołączymy nieprawidłową higienę, na którą ciężko znaleźć czas w biegu codziennych obowiązków, to efekt jest gwarantowany – przebarwione, matowe, żółte zęby. Czy można i czy warto je wybielać?
Na rynku jest mnóstwo propozycji - od past wybielających, płynów, żeli, po profesjonalną ofertę w gabinetach stomatologicznych.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat