PGE GKS Bełchatów wygrał w Białymstoku z Jagiellonią 1:0 w 23 kolejce Orange Ekstraklasy. Bramkę na wagę pierwszych trzech punktów w rundzie wiosennej zdobył strzałem z rzutu wolnego Łukasz Garguła w 61 min.
Brąz dla SKRY
31.03.2008 11:16
Brąz dla SKRY
Siatkarze PGE Skry Bełchatów - trzecią drużyną klubową Europy! To miano wywalczyli w finałowym turnieju Ligi Mistrzów w Łodzi.
Lenczyk zwolniony!
21.03.2008 17:20
Orest Lenczyk nie jest już trenerem piłkarzy PGE GKS Bełchatów. Dziś zarząd klubu rozwiązał umowę ze szkoleniowcem.
Fatalna passa PGE GKS
10.03.2008 15:39
Pomimo wiosennej pogody, nastroje wśród piłkarzy PGE GKS nie są radosne. Wczoraj bełchatowianie ulegli w Krakowie Wiśle 0:2. Runda wiosenna rozpoczęła się dla nich fatalnie. Wicemistrzowie Polski pozostają w tym roku bez zwycięstwa i choćby jednej zdobytej bramki w ligowym meczu.
Andrzej Zalejski został wybrany nowym prezesem GKS-u Bełchatów podczas dzisiejszego spotkania rady nadzorczej wicemistrza Polski. Zalejski zastąpił Jerzego Ożoga, który podał się do dymisji.
Jerzy Ożóg odchodzi ze stanowiska prezesa GKS Bełchatów SSA. Ożóg złożył rezygnację z pełnionej funkcji. Na razie nie wiadomo, kto będzie jego następcą.
Wymęczony awans GKS-u
03.08.2007 14:23
PGE GKS Bełchatów po rzutach karnych wygrał w rewanżowym meczu z Ameri Tbilisi 4:2 i awansował do kolejnej rundy Pucharu UEFA. Niespodziewaanie po regulaminowym czasie gry i dogrywce wynik brzmiał 2:0 dla gospodarzy. Rywalizację musiały więc rozstrzygnąć strzały z "11", które lepiej wykonywali piłkarze Bełchatowa.
W miniony weekend rozgrywki zainagurowała piłkarska Orange Ekstraklasa. PGE GKS Bełchatów podejmował na własnym boisku Kolportera Koronę Kielce. Po jednostronnym widowisku gospodarze wygrali 2:0 ( 2:0 ). Pierwszą bramkę dla Bełchatowian w tym sezonie zdobył Carlo Costly w 19 min. po podaniu Tomasza Jarzębowskiego. W 39 min. po dokładnym dośrodkowaniu Macieja Stolarczyka na listę strzelców wpisał się Jacek Popek.
W pierwszym spotkaniu I rundy wstępnej Pucharu UEFA PGE GKS Bełchatów pokonał gruziński Ameri Tbilisi 2:0. Wicemistrzowie polski objęli prowadzenie w 51 min, kiedy to po dośrodkowaniu Tomasza Wróbla z rzutu rożnego bramkę głową strzelił Dariusz Pietrasiak. W podobnych okolicznościach padła druga bramka. W 83 min dośrodkował z rzutu wolnego Paweł Strąk i ponownie głową piłkę do siatki skierował Pietrasiak.
Na tę chwilę czeka z niecierpliwością cały Bełchatów. Dziś o godz 20.45 nastąpi historyczny debiut piłkarzy PGE GKS Bełchatów w europejskich pucharach. Rywalem polskiej drużyny w pierwszej rundzie Pucharu UEFA będzie zdobywca Pucharu Gruzji Ameri Tbilisi.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat