18 medali delfinków w jeden weekend

Piątek, 16 grudnia 20164
Dokładnie tyle krążków wywalczyli reprezentanci piotrkowskiego Uczniowskiego Klubu Sportowego Delfin podczas ostatnich zawodów, które zorganizowano w Dębicy, Ostrołęce i Pawłowicach.

Ładuję galerię...

Najwięcej, bo aż 10 złotych krążków wywalczyła Wiktoria Guść, która wzięła udział w „II Mikołajkowej Olimpiadzie Pływackiej 2016 o Urodzinowy Puchar Otylii Jędrzejczak”, zorganizowanej w Dębicy (basen 50m), Wiktoria ustanowiła tam 6 nowych rekordów okręgu (na dystansach: 50, 100 i 200 m stylem dowolnym, 50, 100 i 200 m stylem klasycznym, 50 i 100 m stylem motylkowym, 50 m stylem grzbietowym i 200 m stylem zmiennym - rekordy okręgu podkreśliliśmy). Piotrkowianka została najlepszą zawodniczką tych zawodów rocznika 2004. Kilka dni wcześniej Wiktoria ustanowiła dwa indywidualne rekordy Polski podczas I rundy ligi SMS, która odbyła się w Olsztynie. Najpierw z czasem 0:34,50 pobiła rekord Polski na 50 metrów stylem klasycznym w kategorii młodziczek (kat. 12 lat), a później ustanowiła kolejny rekord podczas wyścigu na 200 m stylem zmiennym, z czasem 2:26,74, jednocześnie poprawiając swój rekord życiowy o prawie sześć sekund. Podczas tych zawodów piotrkowianka, startując jako pierwsza w sztafetach 8x50 m i 4x100 m stylem dowolnym ustanowiła rekordy okręgu województwa łódzkiego na dystansie 50 i 100 metrów stylem dowolnym.

Podczas, gdy Wiktoria Guść zdobywała medale w Dębicy, inni reprezentanci piotrkowskiego klubu rywalizowali w Ostrołęce, podczas „II Ogólnopolskiego Mikołajkowego Pucharu Sprintu w pływaniu z Olimpijskimi Gwiazdami Sportu” (basen 25m), Wiktoria Kowalska i Dawid Pietrzyk zdobyli tam 4 medale (2 złote, 1 srebrny i 1 brązowy). Wiktoria Kowalska wygrała na dystansach 50 m stylem dowolnym i 50 m stylem klasycznym oraz zajęła 2. miejsce podczas wyścigu na 50 m stylem motylkowym. W klasyfikacji dziewcząt 12-letnich Wiktoria zajęła pierwsze miejsce, natomiast Dawid Pietrzyk zdobył brązowy medal w konkurencji 50 m stylem grzbietowym, a na dystansie 50 m stylem klasycznym był czwarty.

Ostatni delfinek, a konkretnie Maja Gudź, wywalczyła z kolei cztery medale (3 złote i 1 brązowy) podczas „VII Międzynarodowego Mitingu Pływackiego” w Pawłowicach (basen 25 m). Maja zwyciężyła na dystansach 50, 100 i 200 m stylem klasycznym oraz zajęła 3. miejsce na 50 m stylem dowolnym. W klasyfikacji dziewcząt 12-letnich zajęła ostatecznie 2. miejsce.

W najbliższy weekend piotrkowskie delfinki wystartują w kolejnych zawodach w: Bochni, Woli k/Miedźnej i Warszawie.