1600 gramów wystarczyło

Strefa FM Środa, 12 sierpnia 20154 2995
Pomimo bardzo wysokiej temperatury I Otwarte Mistrzostwa Ziemi Piotrkowskiej W Wędkarstwie Spławikowym cieszyły się dużą frekwencją. Co prawda przez upalną pogodę ryby w stawie Alejnym w Moszczenicy brały rzadko, a kilku uczestników zakończyło zawody z zerem na koncie, mimo to uczestnicy tej imprezy doskonale się bawili.

Ładuję galerię...

Mistrzem okręgu piotrkowskiego wśród mężczyzn został Hubert Różycki z Sulejowa, który wyprzedził o zaledwie 45 gramów Piotra Karasia z Tomaszowa Mazowieckiego.

 - Bywały dni, że w tym zbiorniku można było złowić ryby o łącznej wadze 3-4 kg, tym razem 1600 gramów wystarczyło, żeby zwyciężyć. Trudno było złowić jakąś większą rybę, dlatego wygrał ten, kto złowił jak najwięcej mniejszych ryb - podkreślał zwycięzca zawodów.

Trzecie miejsce zajął Grzegorz Grałek.
Wśród kobiet zwyciężyła Elżbieta Kubicka wyraźnie wyprzedzając Janinę Ścibut. Najwięszką rybę - leszcza o wadze 63 dekagramów złowił Ryszard Myśliński, który otrzymał puchar ufundowany przez wójta gminy Moszczenica Marcelego Piekarka.

 - To kolejna propozycja dla mieszkańców ziemi piotrkowskiej. Mimo upalnej pogody uczestnicy dopisali i to cieszy nas najbardziej. Mam nadzieję, że podobne zainteresowanie towarzyszyć będzie kolejnym edycjom mistrzostw - powiedział Piotr Wojtysiak, wicestarosta powiatu piotrkowskiego

Mistrzostwa zorganizowały: Starostwo Powiatowe w Piotrkowie oraz Koło numer 9 PZW w Moszczenicy.
 
Wyniki:

mężczyźni
1. Hubert Różycki - 1600 gramów
2. Piotr Karaś - 1565
3. Grzegorz Grałek - 1425
4. Piotr Wroniszewski - 1265
5. Włodzimierz Sień - 1240
6. Tomasz Maciński - 1190

kobiety
1. Elżbieta Kubicka - 860
2. Janina Ścibut - 240


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (4)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Marcin z EP ~Marcin z EP (Gość)16.08.2015 18:41

"Kilku uczestników zakończyło zawody z zerem na koncie" - że przepili wszystkie pieniądze?

00


heniek ~heniek (Gość)12.08.2015 17:46

Podobno trolle bagienne na forum nie maja przyjaciół w rzeczywistości. Jak to jest u Ciebie? Masz jakiegoś przyjaciela któremu staje?

01


gość ~gość (Gość)12.08.2015 15:45

podobno jak mężczyzna jeździ na ryby to oznaka, że mu już nie staje. Kobiety wędkarzy wypowiedzcie się...

04


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat