1,5 mln od marszałka na obwodnicę Radomska

Strefa FM Poniedziałek, 09 czerwca 20142 1181
Urząd Marszałkowski przekazał 1,5 mln złotych na budowę zachodniej obwodnicy Radomska. Inwestycja jest już prawie na finiszu. Kierowcy nową drogą pojadą najprawdopodobniej w lipcu.

To najważniejsza miejska inwestycja drogowa ostatnich lat. - Z chwilą, kiedy ogłosiliśmy drugi przetarg, kiedy został wybrany drugi wykonawca, zabiegaliśmy u marszałka o to, aby zechciał jeszcze wesprzeć finansowo to zadanie, bo niestety miasto musiało przeznaczyćwiększą pulę, ponieważ w drugim przetargu pierwsza firma zrezygnowała, druga firma, która kończy realizację, dała trochę wyższą cenę. Pan marszałek był tak łaskawy, że po usilnych staraniach, blisko półtorarocznych, podpisał z nami aneks do umowy na kwotę 1,5 mln zł. Są to niebagatelne pieniądze dla budżetu miasta Radomska – mówi prezydent Radomska, Anna Milczanowska.

Ten odcinek obwodnicy kosztuje ok. 54 mln zł. Dofinansowanie unijne to w sumie ponad 35 mln zł.


Zainteresował temat?

2

2


Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

cynik ~cynik (Gość)09.06.2014 12:18

?. Popieram. Kiedyś marszałkowie dawali. Dzisiaj "reprzentują" samorząd i przekazują w imieniu urzędu np.marszałkowskiego.A ,że niektórym lokalnym wodzom bije woda sodwa do głowy to godzą się aby pisało się "1,5 mln od marszałka..."

20


? ~? (Gość)09.06.2014 12:07

Cytuję:
1,5 mln od marszałka na obwodnicę Radomska


Rozumiem, że marszałek prowadzi działalność gospodarczą i zyski z tej działalności przeznaczył na obwodnice. A może tylko przekazał pieniądze podatników?

20


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat