14-letni Daniel miał zawał

Strefa FM Poniedziałek, 22 października 20123 5892
Powracamy do śmieci 14-latka w pustostanie przy ul. Starowarszawskiej w Piotrkowie.

Wiadomo już, że przyczyną zachłyśnięcia się treścią żołądkową małoletniego Daniela był zawał. Śledczy sprawdzą, czy chłopak wcześniej chorował, a śmierć była skutkiem zaniedbania.

- W toku postępowania sprawdzany będzie kolejny wątek, dotyczący narażenia małoletniego Daniela T. na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia – związane z brakiem właściwej opieki (ze strony osób sprawujących nad nim nadzór), zapewnienia właściwej opieki medycznej oraz nadzoru organów powołanych do kontroli sprawowanej opieki - mówi prokurator Dorota Mrówczyńska.

Obecnie prokuratura czeka na wyniki badań specjalistycznych, m.in. histopatologicznych. Ich obraz ma przybliżyć śledczych do wyjaśnienia zagadki nagłej śmierci 14-latka.

(Strefa FM)


Zainteresował temat?

3

0


Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Tartu Tarturanga24.10.2012 13:57

"Aman" napisał(a):
przyczyną zawału?


Nie wiadomo. Może jakaś niewykryta wada wrodzona albo nabyta. W tym wieku nikt pod tym kontem dzieci nie bada bez przyczyny . Albo... to moja hipoteza ... może te napoje energetyczne - dzieci piją tego na potęgę bez problemu to kupują, a efekty uboczne są dla dzieci dość poważne. Często widzę dzieci, które idą do gimnazjum 5 właśnie z tymi trunkami w ręku.
A jak dziecko ma niewykrytą wadę plus takie napoje i nieszczęście gotowe.
Bo co będziemy się okłamywać - kto bez wiedzy medycznej wpadnie na to, że jego dziecko może mieć problemy z sercem. Nawet lekarze pierwszego kontaktu na bilansach na to nie zwracają uwagi. Dopiero jak się coś dzieje to się diagnozuje takie wady czy choroby.
Szkoda dziecka i tyle.

Komentarz był edytowany przez autora: 24.10.2012 14:02

00


Aman Amanranga24.10.2012 08:26

Do Meer
Nie wiem w jaki sposób pisałeś/łaś ten swój komentarz, bo jest w ogóle nieczytelny. Po drugie to wydaje mi się, że myślisz, że ludzie z takiej poradni chodzą po mieście i szukają takich dzieci? Gdzie byli opiekunowie?

Cytuję:
przyczyną zachłyśnięcia się treścią żołądkową małoletniego Daniela był zawał

A co było przyczyną zawału? A co było w końcu przyczyną śmierci?

00


Meer... ~Meer... (Gość)22.10.2012 14:06

„Powiat otwiera swoją poradnię psychologiczno-pedagogiczną w Piotrkowie ……….. „Dzieci z powiatu piotrkowskiego o połowę krócej będą czekać na badanie psychologiczno-pedagogiczne. Zamiast 10 tygodni poczekają nie dłużej niż 5, a do logopedy już nie 40, a do 14 tygodni. Od nowego roku ruszy prowadzona przez powiat poradnia psychologiczno-pedagogiczna - mówi Aneta Stępień, rzecznik starosty piotrkowskiego.” – wniosek,

A tymczasem ....... „dr.Elżbieta Szarapa z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej„ otrzymuje nagrodę ……….”Wysokość nagrody to 3 tys. zł brutto".
Czy Daniel ze Starowarszawskiej też był pod opieką poradni ???

00


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat