136 tys. zł za złamanie zasad sanitarnych

Strefa FM Poniedziałek, 25 maja 202047 9096
Osiemnaście kar administracyjnych na łączną kwotę 121 tys. zł w Piotrkowie i dwie na 15 tys. zł w powiecie piotrkowskim nałożył Wojewódzki Inspektor Sanitarny za złamanie zasad obowiązkowej kwarantanny i zakazu gromadzenia się w miejscach publicznych.

Policja ustala osoby naruszające zasady obowiązkowej kwarantanny, sporządza notatkę służbową, którą następnie przekazuje do Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego, a wtedy rozpoczyna się postępowanie administracyjne w celu nałożenia kary. Decyzję i zawiadomienie przekazuje się policji, którą następnie funkcjonariusz dostarcza osobie łamiącej zasady kwarantanny lub zakaz zgromadzeń. Podpisaną decyzję policja przekazuje ponownie do sanepidu.


Jak wyjaśnia Elżbieta Dobrzyńska, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Piotrkowie, kary nakładane są w oparciu o dwa przepisy. - Pierwsza to Ustawa o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych, na mocy której nakładamy kary związane ze stwierdzeniem naruszenia obowiązku kwarantanny. Tam jest kara do 30 tys. zł. Pozostałe dotyczą zgromadzeń w miejscach publicznych nakładamy na mocy Ustawy o chorobach zakaźnych, a kary zaczynają się od 10 tys. zł - tłumaczy dyrektor piotrkowskiego sanepidu.


Najwyższa dotychczas nałożona kara to 10 tys. zł na złamanie zakazu gromadzenia się w miejscach publicznych. Do piotrkowskiego sanepidu dotarły trzy odwołania od nałożonych kar administracyjnych.


Zainteresował temat?

1

1


Komentarze (47)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

bubabim ~bubabim (Gość)25.05.2020 16:45

Tak po komentarzach twierdze że 70% społeczeństwa to idioci i chyba musi nastąpić selekcja naturalna

71


Pierre D. ~Pierre D. (Gość)25.05.2020 17:55

Cytuję:
Pozostałe dotyczą zgromadzeń w miejscach publicznych nakładamy na mocy Ustawy o chorobach zakaźnych, a kary zaczynają się od 10 tys. zł - tłumaczy dyrektor piotrkowskiego sanepidu.


W każdym tłumie ludzi MOŻE się znaleźć nosiciel jakiejkolwiek choroby zakaźnej. Więc, zgodnie z tego typu BZDURNYMI ustawami, każde zgromadzenie ludzi można będzie uznać za "nielegalne".
W sanepidzie pewnie nie wiedzą, że choroby zakaźne towarzyszyły ludzkości przez całą historię. I pomimo tego dotrwaliśmy do tej pory, bez sanepidu, który jest bardzo młodym wynalazkiem.
Czy to w ogóle normalne, że jakiś sanepid może nakładać kary na równi z sądem?
Czy to normalne, że na podstawie samego oskarżenia o możliwość bycia nosicielem choroby (bez udowodnienia!!!) można nakładać kary wyższe, niż za niejedno udowodnione PRZESTĘPSTWO (np. kradzież sklepową)?
I czy to normalne, że w tej instytucji pracują prawie same baby? I że w godzinach pracy na zakupy chodzą?
Och, tyleż pytań...

92


gość ~gość (Gość)25.05.2020 20:13

Karać, karać i jeszcze raz karać! Jak id..ta chce chorować to niech choruje, ale niech nie zaraża tych, którzy nie chcą chorować. Jeśli ktoś nie przestrzega kwarantanny to powinien tyle zapłacić, aby mu się odechciało do końca życia łamać zasady.

47


aa ~aa (Gość)25.05.2020 21:46

przecież w Piotrko nikt nie przestrzega żadnych zasad, wystarczy wejść na targowisko i popatrzc na podejście do reżimu przez sprzedających jak i kupujących, zero zasad i rozumu a pozniej wielce zdziwieni, ze sie zarazili

60


gość ~gość (Gość)25.05.2020 08:50

Prosze was wystarczy przejechac sie po miscie i zobaczyc mlodziez chodzaca bez masek i stojaca od siebie w odleglosci mniejszej niz 1.5m, albo zobaczyc przy boiskach szkolnych i orlikach.

128


gość ~gość (Gość)25.05.2020 08:48

Fajnie że bym zapłacił za tą ściemę

1110


gość ~gość (Gość)25.05.2020 18:04

I bardzo dobrze część z tych chojrakow może się wystraszy. Powinno być więcej takich artykułów. Karać karać i jeszcze raz karać jak rodzice nie nauczyli to państwo nauczy stosowania się do przepisów. Żyjemy w spolnym społeczeństwie i trzeba się dostosować czy się komuś podoba czy nie. A wirus jest na całym świecie a nie tylko u nas żeby ktoś nas mógł kłamać jak niektórzy spiskowcy prawią. Chciałbym się dowiedzieć co by napisał jeden z drugim cwaniak jaby ktoś z jego rodziny zachorował. Zdrowia wszystkim zycze

55


Pomysłowy Dobromir ~Pomysłowy Dobromir (Gość)25.05.2020 09:00

Milicja i Sanepid-zbrojne ramię Piss.

1512


gość ~gość (Gość)25.05.2020 11:24

Kupię kilo ryżu

40


rick ~rick (Gość)25.05.2020 15:40

współczuję dostać taką karę finansową za wymyślony farmazon, który był potrzebny by pchnąć dalej plan nwo. nic dodać nic ująć, żal że żyjemy w takich czasach zakłamania i zwiedzenia.

42


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat