13. stycznia w Piotrkowie odbędzie się niezwykły bieg

Strefa FM Środa, 02 stycznia 20190 1941
Po raz trzeci członkowie piotrkowskiego klubu FUDU&Co. Sport Team wraz z przedstawicielami Piotrkowskiego Stowarzyszenia Triatlonu - Tri Aktywny Piotrków zorganizują bieg pod hasłem Policz się z cukrzycą. Impreza odbędzie się 13 stycznia w lesie wierzejskim w ramach 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Można się zapisywać do 10 stycznia.

Organizatorzy zachęcają do aktywnego spędzenia tej niedzieli, tym bardziej, że każdy uczestnik pomoże chorym na cukrzycę.

 

 - Zapraszamy nie tylko biegaczy, ale również chodziarzy i rowerzystów. Ci pierwsi będą musieli pokonać trasę o długości 5 km, miłośnicy nordic walkingu 2,5 km, a rowerzyści 8 km - powiedział Rafał Erenberg z piotrkowskiego klubu FUDU&Co. Sport Team.

 

Organizatorzy przygotują konkursy z nagrodami - w tym dla najlepiej przebranego uczestnika, a także domowe ciasto i gorącą herbatę. Na miejscu odbędą się także pokazy ratownictwa medycznego, zorganizowane przez członków patrolu przedmedycznego.

 

 - Wpisowe każdego uczestnika automatycznie trafi do puszki WOŚP, chcemy w ten sposób uświadamiać jak ważny podczas walki z cukrzycą i w ramach zapobiegania tej chorobie jest ruch. W organizacji imprezy po raz drugi pomogą nam przedstawiciele Lasów Państwowych, którym już dzisiaj chcielibyśmy bardzo podziękować - dodaje Rafał Marchwiński, członek Piotrkowskiego Stowarzyszenia Triatlonu - Tri Aktywny Piotrków.

 

Każdy, kto chciałby wziąć udział w tej imprezie może się zapisać do 10 stycznia przez facebookowy profil wydarzenia lub tuż przed startem w biurze zawodów, które będzie czynne od godziny 10.00.

 

Z kolei w czwartek, 3 stycznia organizatorzy biegu będą gośćmi w programie O tym się mówi na antenie Radia Strefa FM. Początek o godzinie 8.30.


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat