12 lat za kratkami za dopalacze?

Policja KMP Piotrków Poniedziałek, 17 maja 20214 4357
Ponad pół kilograma narkotyku 3-CMC zabezpieczyli piotrkowscy kryminalni. Zatrzymano 35-latka, który odpowie za przygotowywanie do wprowadzenia do obrotu znacznych ilości substancji psychotropowych. Grozi za to kara do 12 lat więzienia. Mężczyzna usłyszał zarzuty i został aresztowany na 3 miesiące.
fot.: KMP Piotrków

Ustalenia doprowadziły funkcjonariuszy do jednego z mieszkań na terenie Piotrkowa. Gdy zapukali do jego drzwi, zamieszkujący je lokator spał w najlepsze, niczego nie podejrzewając. Zaskoczony wizytą funkcjonariuszy, wskazał jednak skrytkę w garażu, gdzie przechowywał 46 dilerek z białym proszkiem i kryształkami.

 

Policjanci przeszukali następnie skrupulatnie cały garaż. Udało im się znaleźć kolejnych 77 dilerek z białym proszkiem, wagę elektroniczną i notatniki, w których 35-latek prowadził "księgowość" swojej przestępczej działalności. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli ponad pół kilograma narkotyku 3-CMC. Na poczet przyszłych kar zabezpieczyli również kilkadziesiąt tysięcy złotych pochodzących z przestępczej działalności.

 

Po zebraniu przez policjantów materiału dowodowego w tej sprawie, 35-letni piotrkowianin został przewieziony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności. Na wniosek prokuratora sąd aresztował podejrzanego na trzy miesiące. Sprawa ma charakter rozwojowy.

 

3-CMC jest substancją psychoaktywną, której zażywanie zagraża zdrowiu, a nawet życiu człowieka. Wśród niepożądanych działań, po wprowadzeniu jej do organizmu, wymienia się: zaburzenia rytmu serca, halucynacje, podniesienie temperatury ciała czy sinienie palców rąk i nóg, będące objawem negatywnego wpływu na system krążenia.


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (4)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

taka prawda ~taka prawda (Gość)20.05.2021 11:20

A to nie przypadkiem o słynnym w całym województwie Piotrze U.?

10


gość2 ~gość2 (Gość)17.05.2021 22:47

25 lat więzienia albo 100 zł grzywny

50


miś bez ucha ~miś bez ucha (Gość)17.05.2021 17:52

A co grozi za spowodowanie ponad stu tysięcy przedwczesnych zgonów w wyniku odcięcia chorych od służby zdrowia, na którą wcześniej dokonali PRZEDPŁATY?
Niech zgadnę: nic?!
Klienci pana dilera sami sobie fundują ryzyko i znają możliwe konsekwencje, natomiast przedwcześnie zmarłym śmierć zafundował Morawiecki z Niedzielskim WBREW ICH WOLI. Ci ludzie chcieli żyć, i nie mogli się doprosić pomocy!
Dla policji to oczywiście "mała szkodliwość czynu", tak mała, że nie warto się nią zajmować. A ludzie nadal umierają...

160


go?ć_janusz ~go?ć_janusz (Gość)17.05.2021 14:44

Sam pokazal że trzyma takie coś w garażu?? dziwne...

50


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat