11 milionów na inwestycje

Strefa FM Wtorek, 23 lutego 201620 6701
Od kilku lat gmina Moszczenica stawia na inwestycje. Wykonano ponad 50 projektów za blisko 60 milionów złotych. W minionym roku udało się utrzymać tempo zmian.

- W 2015 roku na inwestycje wydaliśmy 11 milionów złotych - mówi Marceli Piekarek wójt gminy. - Nasze inwestycje drogowe można podzielić na duże projekty i mniejsze remonty, które też wpływają na komfort jazdy. Dzięki współpracy z powiatem piotrkowskim odnowiliśmy nawierzchnię na drogach powiatowych w Raciborowicach, Gościmowicach, Srocku i na drodze w Karlinie, która stała się drogą gminną. Ta współpraca zaowocowała także dużym projektem, do którego dołączyła gmina Wolbórz. Chodzi tu o przebudowę pierwszego fragmentu drogi Moszczenica-Młynary-Wolbórz. Całość prac kosztowała około 4,5 mln złotych, z czego nasza gmina wyłożyła blisko 750 tysięcy złotych. Dziś możemy już jechać po szerokiej i bezpiecznej drodze.

 

Gmina inwestuje także w oświatę. - Chcę, aby każda szkoła miała salę gimnastyczną, a warunki do nauki były jednakowe dla każdego ucznia w gminie – dodaje Piekarek. - Od samego początku swojego wójtowania w gminie Moszczenica bardzo duży nacisk kładę na remont bądź przygotowanie budynków, aby zarówno uczniowie, jak i nauczyciele mieli dobre warunki do nauki i pracy. I tak po wybudowaniu szkoły w Jarostach i hali sportowej w Moszczenicy przystąpiliśmy do modernizacji budynku szkoły podstawowej w Babach. Inwestycja trwała ponad dwa lata i kosztowała ponad 2,7 miliona złotych. I od nowego roku szkolnego dzieci mogą ćwiczyć w nowo wybudowanej sali gimnastycznej. Niestety, ze względu na suszę w 2015 roku wykonawcy nie udało się posiać trawy i do końca zagospodarować terenu wokół placówki. Mam nadzieję, że w tym roku odbierzemy całość prac i zabierzemy się za kolejne remonty.

 

Najważniejszą tegoroczną inwestycją będzie kolejny etap remontu drogi pomiędzy Rękorajem a Moszczenicą. Przetarg ogłoszono 8 lutego. Modernizacja finansowana przez trzy samorządy (powiat piotrkowski, Moszczenica,Wolbórz) ma kosztować blisko 5 milionów złotych.

 


Zainteresował temat?

4

1


Komentarze (20)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gg ~gg (Gość)30.06.2017 00:04

Prośba o kanalizację w Jarostach-Drogi Wójcie

00


Michał----xxx ~Michał----xxx (Gość)23.02.2016 06:51

Chcecie wiedzieć coś w temacie inwestycji drogowych? Chcecie, ślepaki jedne?
No to wyjdźcie towarzyszu Wójcie i zerknijcie sobie na ulicę Kosowską w Moszczenicy.
Tak - tą, która biegnie przed Urzędem Gminy. Ta droga woła o pomstę do nieba!
Jak to było z tą belką w oku sąsiada i źdźbłem we własnym?

113


sklave sklaveranga23.02.2016 07:37

Nie ma to jak wybrać dobrego gospodarza na wójta który potrafi skupić wokół siebie dobrych fachowców. No i tak trzymać panie wójcie. Piekarnia Piekarka dostarcza pysznego pieczywa mieszkańcom gminy. Foto na http://sklave.manifo.com/foto-szopka

63


kosowska do pomyk ~kosowska do pomyk (Gość)16.03.2016 16:08

Mam gminny internet.Działa bardzo dobrze i za darmo

10


pomyk ~pomyk (Gość)23.02.2016 10:47

wcale nie jest tak pięknie w tej naszej gminie- wszędzie układy aby cokolwiek załatwić. Stan dróg okropny to ze robią drogi to nie gminne a powiatowe za pieniądze gminy. Internet a czy wiecie jak on działa - szkoda pisać. Oświata jakoś jeszcze działa ale chyba dzięki temu ze nauczycielom się chce i starają się.

74


kandydat na wójta ~kandydat na wójta (Gość)06.03.2016 21:24

kiedy posprzątacie syf wokół byłego gminnego wysypiska śmieci?

10


Cadandra ~Cadandra (Gość)06.03.2016 17:52

Jak to wójt lubi się wybielic trawa posiana tylko nie było komu pielęgnować wszystko było gotowe na odbiór wiem bo codziennie patrzyłam na budowę. Zaniedbania były nie po stronie firmy budowlanej.

10


Cadandra ~Cadandra (Gość)06.03.2016 17:50

Jak to wójt lubi się wybielic trawa posiana tylko nie było komu pielęgnować wszystko było gotowe na odbiór wiem bo codziennie patrzyłam na budowę. Zaniedbania były nie po stronie firmy budowlanej.

10


kosowiak ~kosowiak (Gość)23.02.2016 14:30

w Kosowie na ul Południowej już dwa lata leżą projekty w szufladzie ulica nie wiem czy można nazwać ulicę czy drogę polną istne bajoro szkoda tylko pieniędzy na projekt jak by radny tu mieszkał lub pracownik gminy to już dawno był by położony asfalt tyle w temacie

33


Edison ~Edison (Gość)23.02.2016 18:17

Jak ktoś tu będzie narzekał na wójtów Moszczenicy, Woli Krzysztoporskiej, Gorzkowic, czy innej gminy to powiem wam tak: przeprowadźcie się do Rozprzy. Dopiero wtedy zobaczycie co to prawdziwa urzędnicza patologia, dopiero wtedy zobaczycie co to nieudolność, dopiero wtedy zobaczycie jak władza może być nieprzygotowana do pełnienia swoich obowiązków.

50


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat