100 lat sprzętu fotograficznego. Wystawa w mediatece

ePiotrkow Czwartek, 13 lutego 20200 1214
Wystawa "Ocalone od zapomnienia: 100 lat sprzętu fotograficznego z kolekcji Dariusza Piechury" dostępna będzie w piotrkowskiej mediatece od 15 lutego. Dariusz Piechura kolekcjonuje aparaty fotograficzne od prawie 50 lat i dzięki współpracy z mediateką ma okazję po raz pierwszy podzielić się swoimi, na co dzień leżącymi w pudłach, zbiorami.

Spośród liczącej przeszło 260 egzemplarzy (i stale powiększającej się) kolekcji pan Darek zdecydował się pokazać najciekawsze jego zdaniem obiekty produkowane na przestrzeni ostatnich stu lat. Nie ograniczając się do określonego typu aparatu czy kraju produkcji, kolekcjoner postanowił podejść do tematu wystawy bardziej holistycznie, by każdy z oglądających mógł doszukać się czegoś ciekawego. Dzięki temu, obok polskich, udostępnione zostaną także aparaty światowych producentów (między innymi radzieckie, niemieckie, amerykańskie, brytyjskie i japońskie). Uwzględnione zostaną również obiekty wykonane z różnych materiałów: drewna, tektury, bakelitu, metalu czy plastiku. Oprócz samych aparatów na wystawie pojawią się również obiektywy i sprzęt fotograficzny (lampy błyskowe, światłomierze i inne).

 

Wystawa czynna będzie do 15 kwietnia na I piętrze mediateki. 


Zainteresował temat?

8

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat