10 firm chce budować obwodnicę Bełchatowa

ePiotrkow Środa, 15 października 20143 2148
10 firm i konsorcjów z Polski, Austrii, Czech, Hiszpanii i Portugalii chce budować obwodnicę Bełchatowa w ciągu drogi krajowej nr 8.

W łódzkim Oddziale Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad zakończyło się właśnie przyjmowanie ofert. Najtańsza ofertę na kwotę 145.646.106,22 zł, złożyła firma Budimex. - Należy jednak pamiętać, że najtańsza, nie oznacza najkorzystniejszej oferty. Aktualnie wszystkie będą wnikliwie badane, a główne kryteria oceny to: cena, warunki gwarancji i termin wykonania – informuje Maciej Zalewski, specjalista ds. komunikacji społecznej.

Nowa trasa będzie miała około 11 km długości (klasę GP - główną ruchu przyspieszonego) i zostanie wybudowana w systemie 2+1, czyli dwa pasy ruchu w jednym kierunku i jeden w przeciwnym, naprzemiennie. Ma to ułatwić przede wszystkim wyprzedzanie samochodów ciężarowych (system ten doskonale sprawdza się w krajach skandynawskich).

Głównym zadaniem obwodnicy, będzie wyprowadzenie ruchu tranzytowego (przede wszystkim ciężkiego) z centrum miasta i tym samym usprawnienie przejazdu na trasie Wrocław – Warszawa drogą krajową nr 8 oraz poprawę warunków życia i bezpieczeństwa bełchatowian.

Jak informuje GDDKiA, w ramach przedsięwzięcia zbudowane zostaną cztery węzły drogowe, umożliwiające komunikację z innymi drogami (drogą krajową nr 8, drogami wojewódzkimi; 484 i 485) i kilka wiaduktów. Przebudowane zostaną także wszystkie drogi przecinające nową obwodnicę. Za bezpieczeństwo podróżnych będą odpowiadały bariery ochronne, oraz pionowe i poziome oznakowanie. Droga będzie wyposażona w system odwadniający, a także ma spełniać surowe normy ochrony środowiska.

- Ostatecznego rozstrzygnięcia przetargu należy spodziewać się nie wcześniej niż za dwa miesiące – dodaje Zalewski.


Zainteresował temat?

2

0


Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

EP ~EP (Gość)15.10.2014 19:10

Wygrał Budimex

10


OVK ~OVK (Gość)15.10.2014 17:55

Cytuję:
Najtańsza ofertę na kwotę 145.646.106,22 zł, złożyła firma Budimex.


a myślałem że pełk,oni zawsze mają najtańsze oferty i najdłużej poprawiają to co zrobią.

20


anonim ~anonim (Gość)15.10.2014 15:01

w końcu dotarło, że system 2+1 jest bardzo dobry i tańszy niż budowanie 4 pasów (dwa w jedną dwa w drugą). wyprzedzisz kogo trzeba a później normalnie jedziesz jednym pasem, gdy dogonisz kolejna ciężarówkę, za chwile znowu będziesz miał 2 pasy i spokojnie wyprzedzisz. Bardzo dobry system.

23


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat