10 faktów na 10-lecie Focus Mall

ePiotrkow Piątek, 15 listopada 201923 13199
1. Co nieco historii. Centrum handlowe Focus Mall Piotrków Trybunalski zostało wybudowane na terenie dawnego Domu Rolnika. Dawny pawilon handlowy został wzniesiony z okazji Centralnych Dożynek w 1979 roku u zbiegu ulic Słowackiego i Kostromskiej. Jak sama nazwa wskazywała, było to miejsce, w którym w potrzebne artykuły i maszyny mogli zaopatrywać się rolnicy. Pawilon przestał istnieć wraz z budową w tym miejscu Focus Mall. Oficjalne otwarcie galerii odbyło się 13 listopada 2009 r. o godz. 16.00.

Ładuję galerię...

2. Baseny przeciwpożarowe. Na terenie obiektu są baseny przeciwpożarowe, to ogromne zbiorki retencyjne kumulujące wodę na potrzeby systemu przeciwpożarowego. W Focus Mall znajdują się 2 większe zbiorniki o objętości 440 metrów sześciennych doprowadzające wodę do tryskaczy oraz 2 baseny mniejsze po pojemności 150 metrów sześciennych, każdy z możliwością podłączenia do hydrantów. Łącznie baseny przeciwpożarowe mieszczą aż 1180 metrów sześciennych wody – to 1 180 000 litrów wody! Dla porównania w basenie olimpijskim jest 2 300 000 litrów wody. Łatwo policzyć, że te w Focus Mall pomieszczą aż połowę basenu olimpijskiego! Miejmy nadzieję, że nigdy nie będziemy musieli tego sprawdzać.


3. W godzinach nocnych… Po godzinie 22.00 galeria jest zamknięta dla klientów (poza kinem i StepOne Fitness), natomiast centrum żyje non stop. W godzinach wieczornych, a niekiedy również nocnych prowadzone są m.in. remonty czy przebudowy. To właśnie w tym czasie odbywają się wielkogabarytowe dostawy. Jest to czas, kiedy odbywają się takie prace jak: mycie witryn, montaże i demontaże, a także przygotowania scenografii pod eventy okolicznościowe, akcje specjalne czy montowanie dekoracji świątecznych.


4. Zielony zakątek na dachu. Focus Mall, jako jedno z nielicznych obiektów handlowych w Polsce, ma ogród na dachu. Powierzchnia biologicznie czynna na poziomie gruntu w obrębie galerii wynosi 8827,5 mkw, co stanowi 65% wymaganych prawem terenów zielonych, dlatego brakującą powierzchnię zrealizowano na dachu. W efekcie wygospodarowano aż 9,5 tys. mkw powierzchni stropodachu, gdzie posadzono kilkanaście odmian rozchodników. Kilka tysięcy nasadzeń tworzy odporny na suszę, nasłonecznienie i dostosowany do małej ilości podłoża zielony dywan. Część rozchodników zasadzono tak, by tworzyły wzór logo Focus Mall. Charakterystyczny znak widoczny jest do dziś. Warto nadmienić, że od 5 czerwca 2019 dach galerii zamieszkuje 250 tysięcy pszczół łagodnej rasy Kraińskiej. Mali lokatorzy ulokowani są w 5 ulach. Pasieka na dachu Focus Mall to część kampanii "Ratujemy pszczoły. Razem", która ma na celu zwrócenie uwagi, jak ważną rolę odgrywają pszczoły w naszym życiu.


5. Focus Mall liczy (na) Was! Galeria wyposażona jest w nowoczesny system zliczania wejść i wyjść. Są to kamery termowizyjne, zatem nie „widzą” osoby, tylko rejestrują „kulę ciepła”. Osoba, która przekracza próg budynku jest policzona w momencie, kiedy przetnie linie dwóch, umieszczonych naprzeciwko siebie kamer (zlokalizowanych przy wejściach). Co więcej, większość sklepów ma swoje systemy zliczania wejść. Urządzenia są umieszczone w świetle witryn. W ciągu 10 lat działalności centrum system odnotował 43 mln „wejść”. Ta liczba jest imponująca, prawda?


6. Galeria pełna „Gwiazd”. W ciągu 10-lat Focus Mall odwiedziło blisko 50 znanych osób ze świata show biznesu, m.in.: Tomasz Kammel, Marcin Prokop, Krzysztof Ibisz, Dorota Wellman, Małgorzata Rozenek, Joanna Krupa, Magda Gessler, Olivier Janiak, Katarzyna Skrzynecka, Kabaret Młodych Panów, Michał Milowicz, Afromental, Kayah, Tomasz Jacyków, Dorota Williams, Rafał Maserak, Paolo Cozza, Łzy, Wojciech Cejrowski, Dorota Gardias, Michał Piróg, Maja Sablewska, Sylwia Grzeszczak, Robert Sowa, Filip Chajzer, Rafał Maślak, Mrozu czy Blowek. Do tego grona z okazji jubileuszowego wydarzenia dołączy Cleo.

 
7. Zabawa z wartościowymi nagrodami. Nagrodami głównymi w przeprowadzonych dotychczas akcjach prosprzedażowych niejednokrotnie były auta osobowe. Centrum jest także miejscem wystawienniczym wielu znanych marek. Na teren centrum wszystkie auta wprowadzane są przez dealerów wejściem od ulicy Kostromskiej, które ma drzwi dwuskrzydłowe. Na co dzień czynne jest jedno skrzydło. Gdy zachodzi potrzeba obiekt udostępnia drugą część. W ten sposób tworzy się szeroki i bezpieczny wjazd dla samochodów osobowych.


8. Komfortowo i bezpiecznie. W tym roku został wymieniony system monitoringu, co zwiększy poziom bezpieczeństwa klientów i pracowników centrum. Nad właściwym i bezpiecznym funkcjonowaniem galerii czuwa ochrona pracująca 24h/dobę, a także sztab osób, których odwiedzający nie widzą na co dzień, są to, m.in.: pracownicy administracji, serwisu technicznego i sprzątającego.


9. Nagrody za zakupy! Od momentu otwarcia galerii na terenie Focus Mall zostało przeprowadzonych kilkadziesiąt akcji prosprzedażowych, w których nagrodami głównymi były wartościowe nagrody. Łącznie centrum handlowe wydało aż 9 aut osobowych, 2 motocykle, dziesiątki telewizorów i setki innych sprzętów RTV, AGD, konsol i smartfonów. Drobniejszych nagród były tysiące. Warto, zatem uczestniczyć w promocjach i innych akcjach organizowanych przez Focus Mall, ponieważ można zdobyć atrakcyjne upominki. Nie trzeba jednak czekać na kolejną akcję, by zdobyć prezent! Wystarczy zrobić zakupy na terenie galerii, zeskanować paragony w aplikacji SEZAM i polować na wymarzoną nagrodę! Opłaca się tu być!


10. Focus Mall dla Was! W ciągu 10 lat galeria stale zmienia się dla klientów. W ostatnich latach metamorfozę przeszła strefa gastronomiczna, zostały wyremontowane toalety, udostępniono odrestaurowany pokój rodzica z dzieckiem. Focus Mall to także miejsce Dog Friendly, czyli obiekt, który umożliwia przyjście z psem. Gro salonów przyłączyło się do akcji – te sklepy, które akceptują u siebie czworonogi mają na swojej witrynie specjalne oznakowanie. Galeria dba także o środowisko naturalne. Na terenie centrum trwa kampania społeczno-edukacyjna „Nie bądź plastik”. Jej celem jest promowanie ekologicznych postaw wśród klientów, ale przede wszystkim zmniejszenie zużycia plastiku w życiu codziennym. Dlatego centrum zachęca odwiedzających do zapoznania się ze „wskazówkami”, co zrobić, by być ekologicznym w życiu codziennym. Tyle się wydarzyło zaledwie przez dekadę. Przed nami kolejne zmiany, atrakcje i udogodnienia dla gości. Warto być w Focus Mall, ponieważ galeria jeszcze nie raz nas zaskoczy.


Zainteresował temat?

2

6


Komentarze (23)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)15.11.2019 14:27

Ja jeżdżę na zakupy do manufaktury. Tutaj nic nie ma. Połowa sklepów zamknięta i wieczna kolejka do kfc

42


gość ~gość (Gość)15.11.2019 21:30

Przy wejściu od Kostromskiej znajduje się palarnia!? Smród niesamowity. Czy nie można wyznaczyć innego miejsca? To takie trudne?

30


gość ~gość (Gość)15.11.2019 19:00

Dokładnie. Przy wejściu do galerii przydała by się maska gazowa, smród od palaczy że głowa boli

30


gość ~gość (Gość)15.11.2019 10:21

Wszystko jest ok oprócz parkingu, który został źle zaprojektowany! Dla porównania jak powinien wyglądać parking w galerii podam przykład Galerii Łódzkiej!

42


gość ~gość (Gość)15.11.2019 16:04

Nie hrabstwo proszę Pana tylko klienci nie powinni wdychać smrodu papierosów a pracownicy powinni mieć wyznaczone do tego miejsce z dala od dzieci i kobiet ciężarnych

21


gość ~gość (Gość)15.11.2019 14:55

Ja jeszcze pamietam,jak stal tam w polu Dom Rolnika;)

70


Bezdomny ~Bezdomny (Gość)15.11.2019 14:00

12 000 wejść dziennie (!), licząc dni wolne, święta, itp. ładnie ;)
Tylko trzeba wiedzieć, że licznik nabiją ci co na fajki w kółko łażą ;)

71


gość ~gość (Gość)15.11.2019 13:48

Do gościa z godziny 12.58 jeżeli ci nie pasuje smród papierosa przed wejściem do galerii to sobie wejdź innym wejściem nie musisz wchodzić głównym jeżeli ci coś nie pasuje jakoś nie widać tam jest zakazu palenia ciągle komus coś nie pasuje zawsze się znajdzie jakieś hrabstwo

013


gość ~gość (Gość)15.11.2019 13:43

Skąd te dane o zbiornikach???!!!
Te zbiorniki są dużo większe i wszystkich jest 5 a nie tak jak piszą 4.

20


gość ~gość (Gość)15.11.2019 13:34

Pszczół jest 249.999. W zeszłym tygodniu chyba jedną ubiłem.

34


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat