Zamiast pięciu będą trzy szkoły powiatowe?
Nie pięć, a trzy szkoły powiatowe być może już niebawem będą się znajdować na terenie powiatu piotrkowskiego. Wszyscy samorządowcy narzekają, że subwencja oświatowa jest zbyt mała i z budżetu trzeba dokładać na ten cel duże pieniądze. W powiecie radomszczańskim na przykład klasy mają być łączone i będą nawet 40-osobowe. Przedstawiciele powiatu piotrkowskiego również szukają oszczędności i mają już pewien pomysł.
Piotrkowscy taksówkarze nie mają lekko
W Piotrkowie Trybunalskim na koniec 2018 były 82, natomiast na koniec 2019 - 85 ważnych licencji na wykonywanie krajowego transportu drogowego w zakresie przewozu osób taksówką. Czy w mieście, w którym żyje około 70 tys. mieszkańców taka liczba taksówek jest za duża, a może zbyt mała?
Piotrków upamiętnił rocznicę powstania Armii Krajowej
W piątek (14 lutego) przypada 78. rocznica powstania Armii Krajowej. W Piotrkowie z tej okazji przedstawiciele miasta na czele z prezydentem Krzysztofem Chojniakiem oraz wiceprzewodniczącym Rady Miasta Ludomirem Penciną złożyli kwiaty przed pomnikiem Grobu Nieznanego Żołnierza, tablicą poświęconą gen. Stefanowi Roweckiemu oraz przed jego popiersiem w alei 3 Maja.
Na stację paliw przyjechał pijany i… kradzionym autem
Dzięki czujności świadka policja zatrzymała pijanego 40-latka, który przyjechał na stację paliw w Tomaszowie skradzionym autem. Mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia.
Morsy posprzątają teren wokół Zalewu w Cieszanowicach
Grupa osób, które cyklicznie morsują w Zalewie Cieszanowickim, organizuje w sobotę 15 lutego o godzinie 14.00 sprzątanie brzegu tego zbiornika. Oczywiście zachęcają do przyłączenia się do tej szlachetnej akcji.
Uważajcie na przejeździe na Twardosławickiej. Nie działa sygnalizacja!
Kierowcy, uważajcie na przejeździe przez autostradę w ciągu ulicy Twardosławickiej! Nie działa sygnalizacja świetlna.
RO
W środę wybrano Radę Osiedla „Belzacka”. Było to już trzecie podejście do wyboru przedstawicieli w tej radzie osiedla. Dwa pierwsze spotkania wyborcze – ze względu na zbyt niską frekwencję – nie wyłoniły przedstawicieli RO. Trzecie spotkanie zwołane zostało na wniosek mieszkańców. Podczas wyborów 12 lutego zebrało się kworum, wyłoniono więc przedstawicieli kolejnej jednostki pomocniczej gminy. Tymczasem swoich przedstawicieli do Rad Osiedli nadal nie wyłoniły dwa osiedla: Łódzka-Wysoka-Sadowa oraz "Centrum".
W Rękoraju zderzyły się dwie osobówki
Dwa samochody osobowe zderzyły się w czwartek po południu na drodze w Rękoraju.
Funkcjonariusze Służby Więziennej świętowali w Sulejowie
Obecni pracownicy, funkcjonariusze w stanie spoczynku oraz przyjaciele osób związanych z więziennictwem spotkali się w czwartek (13 lutego) w sulejowskim oddziale Centralnego Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej. Z okazji ich święta nie zabrakło odznaczeń, wyróżnień oraz okolicznościowych przemówień.
Przedszkoliada znów zawitała do Piotrkowa
Przeszło 400 przedszkolaków z Piotrkowa i okolic bierze udział w IX edycji Przedszkoliady. Impreza odbywa się w hali Relax. Jej celem jest promowanie aktywności fizycznej wśród najmłodszych.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat