Jechał wężykiem dlatego zablokowali mu drogę. Do obywatelskiego zatrzymania doszło w Wiadernie.
Gmina Wola Krzysztoporska rozstrzygnęła przetargi na wykonanie elewacji zewnętrznej wolskiej strażnicy oraz Domu Ludowego w Kacprowie.
Pełny amfiteatr bawił się przy muzyce zespołu Elektryczne Gitary, który był gwiazdą drugiego dnia święta miasta.
Nie będzie wyjazdu z osiedla na Łódzką
Już dziś mieszkańcy bloku przy ul. Łódzkiej 35 A zamkną bramkami drogę wyjazdową na ul. Łódzką, z której korzysta całe osiedle Wysoka-Łódzka. Mają do tego prawo, bo droga jest na gruncie ich wspólnoty mieszkaniowej i mają też zgodę magistratu, który nie mógł nie zgodzić się na zamknięcie prywatnego terenu. Jak mówi Zbigniew Inowłodzki z bloku 35 A, tzw. kolejowego, sąsiedzi ciągle go pytają, kiedy słupki zostaną wkopane, wszyscy mają bowiem dość samochodów, które od lat przejeżdżają pod oknami w szczycie niemal dotykając balkonu na parterze.
Na oddziale reumatologii brakuje miejsc
Mieszkaniec miejscowości pod Tomaszowem, cierpiący na zaawansowany gościec, został odesłany z kwitkiem z piotrkowskiego Szpitala Wojewódzkiego, mimo że dostał pilne skierowanie na oddział reumatologiczny. Choremu powiedziano, że kolejka oczekujących jest tak długa, że nawet go do niej nie dopiszą. Zdaniem NFZ, to niedopuszczalne.
Akcja „Pilnuj drinka”
Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim włączyli się w kampanię informacyjną pod hasłem „Pilnuj drinka” zainicjowaną przez Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii. Akcja skierowana jest głównie do osób młodych uczęszczających do dyskotek, klubów i innych lokali rozrywkowych, które mogą się stać potencjalnymi ofiarami przestępstw.
Kilkuletnia pielęgnacja i systematyczne upiększanie terenu rekreacyjnego nad zbiornikiem w Czarnocinie poszło na marne. Urząd Gminy nie nadąża w naprawach tego, co dewastują wandale - przyznaje Barbara Sabat, sekretarz gminy.
Jak w Piotrkowie kończył się komunizm?
„Proszę państwa, 4 czerwca 1989 roku skończył się w Polsce komunizm” obwieściła dzień po pierwszych prawie wolnych wyborach parlamentarnych aktorka Joanna Szczepkowska. A był to okres szczególny. Jak wtedy wyglądał Piotrków Trybunalski? Czy, jak twierdzi większość, był to czas radości z nadchodzących przemian i oczekiwania na prawdziwą wolność? Czy może także obaw i odwracania wszystkiego „do góry nogami”? 4 czerwca 1989 roku odbyły się pierwsze w powojennej historii Polski częściowo wolne wybory do Sejmu oraz całkowicie wolne do przywróconego Senatu. Zakończyły się zwycięstwem opozycji startującej jako Komitet Obywatelski „Solidarność”. Klęskę poniosła strona rządząca, której udało się zdobyć tylko 5 miejsc w Sejmie (w pierwszej turze). Klęskę przez wielu oczekiwaną, ale dla wielu klęskę zupełnie niespodziewaną.
Przygotowania do kolejnych, piątych i jubileuszowych Dni Rozprzy, które w tym roku zaplanowano na 14 – 15 czerwca, nabierają tempa.
Wyjazd na zieloną szkołę do Poronina był wielkim przeżyciem dla uczniów ze Szkoły Podstawowej w Moszczenicy koło Piotrkowa Trybunalskiego. Ani opiekunowie, ani rodzice dzieci nie spodziewali się, że 17 maluchów wyląduje w szpitalu.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat