ITD rozpoczęła działalność w Piotrkowie
Od dziś w Piotrkowie zaczyna funkcjonować Inspekcja Transportu Drogowego - pierwsza zamiejscowa delegatura w województwie łodzkim inspekcji drogowej w Łodzi.
Z dniem 1 kwietnia nieodwołalnie straciły ważność stare - książeczkowe dowody tożsamości. Natomiast jeszcze 350 osób nie złożyło w Piotrkowie wniosku o przyznanie nowego - plastikowego.
W jednej z piotrkowskich aptek sprzedawca pomylił lek dla dziesięciomiesięcznej dziewczynki. Aptekarz wydał lek cztery razy silniejszy niż ten zapisany na recepcie. Do zdarzenia doszło w poniedziałek.
Będą cięcia w policji ?
Parlamentarzyści ucięli środki budżetowe, Komendant Główny Policji każe "racjonalizować wydatki". Czy sytuacja finansowa piotrkowskiej komendy miejskiej policji jest zła?
- Nie jest dramatyczna, wiadomo, że mogłoby być lepiej, ale powtarzam nie ma dramatu - powiedział podinspektor Bartosz Głowacki zastępca Komendanta Miejskiej Policji w Piotrkowie.
Część rozpierskiego Rynku Piastowskiego będąca ulicą prowadzącą do miejscowej szkoły podstawowej nie jest własnością gminy. Formalnie do szkoły i na pobliskie posesje nie ma dojazdu. Duży fragment ulicy należy do parafii. Aby uregulować istniejący stan, władze gminy rozpoczęły przed kilkoma laty rozmowy z parafią.
Grabica: nowe drogi
01.04.2008 13:48
Droga w miejscowości Dziwle oraz odcinek pomiędzy Grabicą i Lubonią wzbogacą się w tym roku o asfalt. W planie inwestycyjnym gminy Grabica znalazły się 2 miliony złotych na wykonanie tego zadania. - Jest to zgodne z wcześniej przyjętym harmonogramem prac – przyznaje wójt Edwarda Wójcik. – Te odcinki do tej pory były tłuczniowe, a takie drogi wymagają ciągłej pielęgnacji. Po zmodernizowaniu ich, mieszkańcy będą czuli znaczną ulgę. Na przyszły rok pozostaje już niewiele dróg do remontu. – W miarę posiadanych środków wprowadzamy do budżetu gminy kolejne odcinki – dodaje wójt.
Mieszkańcy ulicy Budki protestują przeciwko budowie boiska na terenie dawnego cyklodromu. Jak się jednak okazuje, to miejsce nie jest wcale priorytetem przy bodowie nowego boiska w Piotrkowie.
Piotrków lepszy od Sejmu
Drużyna Reprezentacji Piotrkowa nie okazała się gościnna dla Reprezentacji Sejmu. W meczu piłki nożnej rozegranym w Hali Relax gospodarze pokonali parlamentarzystów 8:3.
Dwaj młodzi mężczyźni zginęli w wyniku potrącenia przez pociąg na torowisku dworca PKP w Piotrkowie. Do wypadku doszło dziś przed godz. 5 rano.
Czy piotrkowscy radni zrzekną się połowy wynagrodzenia?
Na ostatniej sesji piotrkowskiej Rady Miasta przedstawiciel jednego z klubów przedstawił śmiałą propozycję - niech samorządowcy zasiadający w RM przekazują 50 % swojej diety na cele charytatywne. Co miesiąc! Czy to piękna, z czystych pobudek wynikająca, wiosenna inicjatywa, czy może tani chwyt pod publiczkę?
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat