Prezydencka "trzynastka"
06.03.2008 17:44
11 tysięcy 150 złotych i 23 grosze brutto trzynastej pensji - czyli 8,5 procent rocznego wynagrodzenia za pracę otrzyma prezydent Piotrkowa Krzysztof Chojniak.
Zagrożona jest realizacja projektu "Traktu Wielu Kultur". Wszystko za sprawą zmiany interpretacji przepisów unijnych. Piotrków może otrzymać dużo mniej pieniędzy niż zakładał, albo otrzymać je znacznie później.
Zagrożona może być realizacja projektu "Trakt Wielu Kultur" a to za sprawą zmiany interpretacji przepisów unijnych. Piotrków może otrzymać dużo mniej pieniędzy niż zakładał, albo otrzymać je znacznie później.
Widzenie z W. Matusewiczem
Oskarżony o łapówkarstwo. Skazany na karę 3,5 roku pozbawienia wolności. Prawie rok temu rozpoczął odbywanie kary. Waldemar Matusewicz obserwuje Piotrków zza więziennych krat, jednak nadal nie może wyleczyć się z pasji społecznika. Czy były prezydent Piotrkowa powróci do czynnej polityki?
Zarzut narażenia życia dziecka postawiła piotrkowska prokuratura matce 4-letniego chłopca, który w poniedziałek zmarł w jednym z mieszkań w Piotrkowie Trybunalskim. Kobiecie grozi kara do pięciu lat więzienia.
Zamykają wysypisko i...
06.03.2008 10:20
Śmieciliśmy, śmieciliśmy i. miarka się przebrała. W Dołach Brzeskich, wysypisku, gdzie zrzucamy kilkadziesiąt tysięcy ton odpadów rocznie, nie ma już miejsca. Możliwości składowania odpadów właśnie się skończyły. Gdzie w takim razie piotrkowianie będą wyrzucać swoje odpady i czy zmiana lokalizacji wysypiska nie odbije się na ich kieszeni? Finansowo z pewnością odczujemy nową sytuację, jednak gdzie będziemy składować śmieci? Tego nadal nie wiadomo. Jak informuje rzecznik prasowy Miejskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej, z dniem 31 marca 2008 roku składowisko odpadów w Dołach Brzeskich (w gminie Grabica) zostanie zamknięte z powodu wygaśnięcia umowy na dzierżawę i eksploatację wysypiska, a także z braku fizycznych możliwości dalszego przyjmowania odpadów.
Matka winna śmierci czterolatka?
Czy Dominik zmarł, bo nie dopilnowała go matka? Prokuratura stawia zarzut 39-letniej piotrkowiance. Dzieciństwo czteroletniego Dominika przerwała nagła śmierć. Mimo podjętej przez lekarzy akcji reanimacyjnej, czterolatka nie udało się uratować. Prawdopodobną przyczyną śmierci było uduszenie się wymiocinami. Matka, pod opieką której znajdował się chłopiec i jego czwórka rodzeństwa, niedopilnowała dzieci. Miała w organizmie ponad pół promila alkoholu. Prokuratura postawiła jej zarzut bezpośredniego narażenia utraty zdrowia i życia swoich małoletnich dzieci, za co grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Być może gdyby matka lepiej dbała o swoje dzieci, Dominik nadal by żył.
- Chciałem zapewnić wszystkich mieszkańców Piotrkowa, że w budynku dawnej restauracji Europa powstanie lokal na miarę świetności tego dawnego - powiedział na antenie Strefy FM Piotrków właściciel budynku przy placu Kościuszki, piotrkowski przedsiębiorca Andrzej Matuszewski.
O kolejny rok przesunie się budowa nowej miejskiej biblioteki. W ubiegłym roku urzędnicy przewidywali koniec inwestycji w 2009 roku. Teraz mowa jest juz o 2010 roku.
Na wzór niemieckiej, ale przystosowana do polskiego systemu szkolnictwa powstanie akademia Haeringa w Piotrkowie. Będzie to uczelnia i zakład produkcyjny w jednym. Akademia zapewni młodym ludziom praktyczną wiedzę z zakresu m.in hydrauliki, języków obcych i robotyki.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat