Seryjnych włamywaczy do samochodów zatrzymali dziś w nocy piotrkowscy policjanci. Warto dodać, że w ujęciu dwóch młodych sprawców, pomógł policjantom telefon od czujnego mieszkańca jednego z bloków przy ulicy Dzielnej.
Śmierć 4-letniego Dominika: Biegli zawiedli ?
Od tragicznego wypadku, w wyniku którego zmarł 4-letni Dominik z Piotrkowa, minął już miesiąc. Jednak nadal nie udało się ustalić, jaka była przyczyna śmierci. Według prokuratury był to klasyczny, nieszczęśliwy wypadek, bowiem wykluczono celowy i świadomy udział osób trzecich.
Kradła, a winę chciała zrzucić na innych. Do piotrkowskiej komendy zgłosiła się 19- letnia mieszkanka powiatu. Poinformowała policjantów, że jej znajomi trzykrotnie grozili jej pobiciem i żądali pieniędzy.
Kościół parafialny w Wolborzu przez dwieście osiemdziesiąt jeden lat posiadał zaszczytny tytuł kolegiaty. Lokalne władze kościelne właśnie podjęły starania o jego odzyskanie. Rozmawiamy o tym z dziekanem dekanatu wolborskiego i proboszczem parafii Świętego Mikołaja Biskupa w Wolborzu, ks. kan. Grzegorzem Gogolem.
Zużyte baterie do pojemników
Nie wiesz, co zrobić ze zużytymi bateriami? Wkrótce problem ten zostanie rozwiązany, ponieważ na terenie miasta staną pojemniki, do których piotrkowianie będą mogli wyrzucać zużyte baterie. Organizatorem akcji, dzięki której na terenie Piotrkowa staną zielone pojemniki na odpady, jest REBA Organizacja Odzysku S.A. (organizacja typu non profit), spółka wyspecjalizowana w tworzeniu systemu zbiórki i odzysku baterii oraz akumulatorów małogabarytowych, która buduje na terenie kraju system selektywnej zbiórki tych odpadów.
Przewodniczący Rady Miasta stanie przed sądem w czerwcu.
Sąd Rejonowy wyznaczył termin rozprawy przewodniczącego piotrkowskiej Rady Miasta - Mariana B. Sprawa trafi na wokandę 25-go czerwca 2008 roku. - Marian B. oskarżony jest o to, że działał na szkodę interesu publicznego, gdyż zataił w swoim oświadczeniu majątkowym fakt członkowstwa w zarządzie klubu sportowego Piotrkowianin Kiper - wyjaśnia Iwona Szybka - rzecznik Sądu Okręgowego w Piotrkowie.
Niby-rondo. Mówimy dość
Nie pomogło ograniczenie prędkości ani postawienie znaków "stop". W rejonie skrzyżowania ulic Sikorskiego i Energetyków znów doszło do wypadku. Ranne zostały trzy osoby. Czy musi dojść do tragedii, aby władze miasta porządnie zajęły się problemem niebezpiecznego skrzyżowania? A może wystarczyłoby uruchomić istniejącą sygnalizację świetlną? Miasto obiecało, że do końca czerwca światła będą działać. Trzymamy za słowo!
Bełchatowscy policjanci wyjaśniają okoliczności pozbawienia wolności 23-letniego mieszkańca gminy Bełchatów.
Tomaszów: Śmierć 12-latka
12- latek zginął pod kołami samochodu. Do tragedii doszło we wtorek wieczorem w Tomaszowie, na ulicy Warszawskiej.
TBS : Kolejka jak za czasów PRL-u...
96 mieszkań tyle oferuje przyszłym najemcom piotrkowskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat