Nie będzie podwyżek cen biletów w piotrkowskich "emzetkach". - Rewolucyjne zmiany szykują się tylko w rozkładzie jazdy oraz na trasach linii autobusowych - powiedział Zbigniew Stankowski prezes MZK.
Tragiczny wypadek w Czarnocinie. 67-latek spadł z jadącej przyczepy i po przewiezieniu do szpitala zmarł.
Zaginął 25-letni mieszkaniec powiatu opoczyńskiego
13 lipca 2009 roku w godzinach wieczornych wyszedł z domu i do tej pory nie nawiązał kontaktu z rodziną 25-letni Łukasz Stępniak. Fakt zaginięcia zgłosił 28 lipca teść poszukiwanego. Z jego relacji wynika, że 13 lipca o godz. 21.30 Łukasz Stępniak wyjechał z domu samochodem osobowym marki volkswagen golf II koloru czerwonego.
Kto oznakuje ulice?
31.07.2009 09:25
Kto oznakuje ulice?
Ulice Zielona i Czarna Droga w Piotrkowie nie są oznaczone odpowiednimi tabliczkami – zauważył to jeden z mieszkańców naszego miasta, po czym niezwłocznie poinformował o tym fakcie służby Urzędu Miasta. Dociekliwy piotrkowianin uzyskał odpowiedź, że na ten cel, czyli odpowiednie oznakowanie ulic, miasto... nie ma pieniędzy.
Rośnie zainteresowanie działkami na terenie Podzamcza w Piotrkowie. Do piotrkowskiego magistratu zgłosiła się m.in. łódzka firma Abart, która zaproponowała wybudowanie w tym rejonie miasta bloku mieszkalnego.
Trzech pijanych kierowców zatrzymali wczoraj piotrkowscy policjanci. Jeden z mężczyzn nie dość, że prowadził samochód pod wpływem alkoholu to jeszcze bez wymaganych uprawnień. Jego jazda zakończyła się na słupie energetycznym.
Od kilkudziesięciu do prawie tysiąca złotych miesięcznie wydają na leki piotrkowscy emeryci i renciści. Niektórzy seniorzy nawet połowę swoich miesięcznych dochodów zostawiają w aptekach.
Wiele wskazuje na to, że o około 4 miliony złotych zmniejszą się koszty rozbudowy ulicy Łódzkiej w Piotrkowie. Wstępnie piotrkowski magistrat szacował, że ta inwestycja pochłonie ponad 13 milionów. Przetarg na wykonanie tego zadania wygrało konsorcjum piotrkowskich firm, które zaoferowało wykonanie remontu za 9 milionów złotych.
Do tej pory 130 tysięcy złotych przekazał organizacjom pożytku publicznego Urząd Skarbowy w Piotrkowie Trybunalskim. Do wypłaty pozostało jeszcze ponad milion złotych.
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wybrała wykonawcę pierwszego odcinka trasy ekspresowej S8 w województwie łódzkim, z Piotrkowa Tryb. do Rawy Maz. Budowa 61-kilometrowej drogi pochłonie 1,72 mld zł.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat