Nie 500 lecz 330 zł brutto miesięcznej podwyżki dla każdego pracownika - takie stanowisko przedstawili wczoraj prezesowi MZK związkowcy podczas spotkania, do którego doszło wczoraj w siedzibie firmy, po wcześniejszych rozmowach w gabinecie prezydenta. Do porozumienia jednak nie doszło.
Zatrzymanie gangstera ściganego listem gończym
Poszukiwany od blisko 3 lat bandyta wpadł w policyjną zasadzkę w powiecie tomaszowskim. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat. Policjanci z Sekcji Kryminalnej Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim od września 2006 roku rozpracowywali jedną ze zorganizowanych grup przestępczych o charakterze zbrojnym. Gang na terenie całego kraju „trudnił się” napadami rabunkowymi, wymuszeniami rozbójniczymi, kradzieżami z włamaniem do samochodów, domów i mieszkań, handlem bronią, porwaniami dla okupów oraz przemytem i handlem narkotyków na dużą skalę.
Realizowane czynności operacyjne dały podstawę do wszczęcia kilku śledztw nadzorowanych przez Prokuraturę Okręgową w Piotrkowie Trybunalskim.
Piotrkowski poker, czyli jak handlowano meczami
Jeden sędzia zwykł tuż przed rozpoczęciem rundy rewanżowej mawiać: “Marchewka jest droższa na wiosnę” i podwyższał cenę za ustawienie meczu. Drugi zasmakował w wędlinach produkowanych przez sponsora jednej z drużyn naszego regionu, a jeszcze innemu jako łapówkę wręczono… gęsi. Okręg piotrkowski nie był wolny od korupcji. “Korupcja zżera polski futbol” – od kilkunastu dni to zdanie powtarza większość polityków. Zupełnie jakby zjawisko kupowania meczów był czymś absolutnie nowym, jakby dopiero teraz ujrzało światło dzienne, jakby wcześniej nikt o nim nie słyszał, nikt się z korupcją nie spotkał, nikogo do sprzedawania nie namawiano…
Schronisko dla zwierząt trafi na ul. Podole
Po wielu miesiącach dyskusji jest decyzja w sprawie przeniesienia piotrkowskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt.
W sobotę, 19 kwietnia "Dzień otwarty" w Urzędzie Skarbowym w Piotrkowie.
W środkach komunikacji miejskiej pojawili się ankieterzy. Ilość pasażerów i ich preferencje badają przeszkoleni specjalnie w tym celu studenci piotrkowskiej filii Uniwersytetu Świętokrzyskiego.
Spór w MZK: spotkanie u prezydenta nie przyniosło rozwiązania
Po trwających ponad 2 godz. rozmowach w prezydenckim gabinecie obie strony sporu trwają przy swoim. Prezes Zbigniew Stankowski nie widzi możliwości spełnienia wszystkich pracowniczych postulatów, związkowcy postulują o 500 zł podwyżki.
Okradziona pasażerka
16.04.2008 10:24
Okradziona pasażerka
O tym, że przez palenie papierosów szkodzi nie tylko zdrowiu, ale też zasobności portfela, przekonała się na własnej skórze pasażerka pociągu relacji Bielsko Biała – Białystok. Gdy kobieta wyszła z przedziału na papierosa z jej torby zniknęły pieniądze i telefon komórkowy na łączną kwotę 340 złotych.
Prezydent Chojniak o stadionie Concordii
- Stadion Concordii przy ulicy Żwirki będzie modernizowany. Pragnę o tym zapewnić wszystkich, którzy losem obiektu są zainteresowani - zapewnia prezydent Piotrkowa Krzysztof Chojniak. - To nie jest jakieś małe podwóreczko, które wystarczy pozamiatać i posprzątać - dodaje prezydent Chojniak.
Piotrkowski stadion ma spełniać standardy PZPN. Inwestycja jest na razie w fazie projektu. Miasto podpisało pod koniec marca umowę na opracowanie projektu modernizacji stadionu piłkarsko – lekkoatletycznego.
Obywatwlki Słowacji usiłowały sprzedać podróbki markowych perfum. Towar, z zastrzeżonymi znakami towarowymi znanych producentów,oferowały właścicielom i pracownikom sklepów przy ulicy Wojska Polskiego.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat