W wyborach do Rady Osiedla Wyzwolenia klęskę poniósł obóz radnej Jadwigi Wójcik, która zdobywając 56 głosów nie weszła do Rady. Za niekwestionowanego zwycięzcę tej politycznej walki uznać należy radnego klubu Lewica Tomasza Sokalskiego, który wraz ze swoim zapleczem decydować będzie o działaniach jednostki pomocniczej gminy.
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Bujnach najlepszą szkołą w województwie łódzkim jeśli chodzi o osiągnięcia sportowe. Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe Województwa Łódzkiego podsumowało ubiegły rok i w klasyfikacji szkół zdecydowanie najlepsza okazała się placówka w Bujnach.
Jeśli ktoś w ostatnim czasie próbował dodzwonić się do centrali kolejowej w Piotrkowie, miał z tym zapewne spory problem. Wszystko za sprawą zmiany numeru telefonu.
Czarne chmury zawisły nad wójtem gminy Aleksandrów Dionizym G. Do Sądu Rejonowego w Opocznie trafił akt oskarżenia. Wójt oskarżony jest o świadome sfałszowanie podpisów kandydatów do obwodowych komisji wyborczych. Sprawa dotyczy ostatnich wyborów uzupełniających, w których Dionizy G. startował i ostatecznie je wygrał.
Do groźnego wybuchu pieca doszło wczoraj po południu w jednym z domów na Osiedlu Wierzeje w Piotrkowie. Huk był ogromny, a zniszczeniu uległ cały ganek i garaż.
Szokującą wiadomość usłyszeli przedstawiciele związków zawodowych, działających w Piomie, którzy wczoraj spotkali się z zarządem spółki w sprawie zapowiedzianych z początkiem roku zwolnień grupowych. Wojciech Wrona, prezes zarządu Pioma Industry, poinformował, że na 520 zatrudnionych do zwolnienia jest aż 300 pracowników!
Na terenie powiatu piotrkowskiego powstanie kolejny Orlik. Wniosek o dofinansowanie złożyła gmina Wola Krzysztoporska i otrzymała już pozytywną odpowiedź z Urzędu Marszałkowskiego.
Piotrków - miasto, w którym coraz więcej studentów, z roku na rok - coraz więcej uczelni wyższych. Miasto, które niewątpliwie można już nazywać akademickim. Czy czegoś studentom u nas brakuje? W zasadzie, jak się dobrze poszuka, zawsze można się do czegoś przyczepić. Studenci jednak muszą jakoś sobie radzić, a prócz uporczywego poszerzania horyzontów wiedzy, planują rekreacyjne spędzanie wolnego czasu. Na planowaniu przeważnie się kończy, bo studiujący chcieliby mieć możliwość zakupu biletów ulgowych. A nie mają. Twierdzą, że na normalne wejściówki ich nie stać, a brak tańszych biletów w kasach uniemożliwia większości z nich pójście na basen, czy lodowisko.
Wybrano Radę Osiedla "Łódzka-Wysoka-Sadowa". Rada ma miesiąc na wybranie przewodniczącego.
Piotrków: Nowy rekord zbiórki WOŚP
Po raz kolejny został pobity rekord zbiórki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Piotrkowie i okolicach. Zebrano 132 tys. złotych, czyli o 27 tys. więcej niż w ubiegłym roku.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat