Prezydent Krzysztof Chojniak jeszcze nie podjął decyzji w sprawie kandydowania na urząd prezydenta miasta - powiedział dziś w programie „O tym się mówi” jego rzecznik - Błażej Torański.
Pochodząca z Bełchatowa modelka Ilona Felicjańska nie będzie już wspierać akcji szczepień przeciwko rakowi szyjki macicy. Bełchatowskie starostwo postanowiło bowiem zerwać z nią współpracę po tym jak modelka, jadąc pod wpływem alkoholu, uszkodziła trzy samochody.
Punkt dotyczący planu zagosopodarowania przestrzennego ulicy Barlickiego w Tomaszowie, który zgodnie z intencją władz miasta zakłada powstanie w tym miejscu galerii handlowej, wzbudził największe emocje podczas wczorajszej sesji Rady Miejskiej Tomaszowa. Przeciwko budowie centrum handlowego protestują lokalni przedsiębiorcy.
Ulica Zamkowa będzie dwukierunkowa - to jedno z założeń rewitalizacji tej części Piotrkowa w ramach realizacji kolejnego etapu Traktu Wielu Kultur. Przetarg na to zadanie już został ogłoszony.
Góry śniegu czekają na roztopy
Walka z zimą jeszcze się nie skończyła. Góry śniegu zalegają na terenie Piotrkowa.
Minister Zdrojewski docenia piotrkowski MOK
Prawie 400 tysięcy złotych otrzyma w tym roku Miejski Ośrodek Kultury z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 300 tysięcy złotych z wspomnianej kwoty zostanie przeznaczone na dokończenie remontu budynku przy ulicy Słowackiego 13, pozostała część pieniędzy zasili słynną już na cały kraj akcję „Wyciągamy dzieci z bramy” oraz edukację plastyczną dzieci i młodzieży…
Choć jedna jaskółka wiosny nie czyni, to dodatnie temperatury, które obserwujemy od kilku dni sprawiły, że urzędnicy Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Piotrkowie zdecydowali o odwołaniu akcji zimowej. Na razie jednak akcja nie będzie prowadzona tylko w dzień, pozostaną nocne dyżury. Chociaż ulice nie są już oblodzone, na kierowców czyhają inne niebezpieczeństwa.
Jak się lansują nasi politycy
Walczą o popularność, sympatię i wiarygodność. Pokazują się tam, gdzie pokazać wypada, czekają na przybycie fotografów i kamerzystów. Uśmiechają się, chętnie udzielają wywiadów, witają z mieszkańcami, przybijają „piątki” z kibicami i… liczą na nasz głos w wyborach. Nadchodzących wyborach.
Noclegownia przy Owocowej?
Upieranie się władz miasta przy lokalizacji noclegowni dla bezdomnych przy ul. Wroniej zalatuje oportunizmem urzędniczym i arogancją. Tak twierdzi piotrkowska lewica, która problemowi lokalizacji noclegowni poświęciła wtorkową konferencję prasową.
Powraca sprawa kładki pieszo-jezdnej nad „Gierkówką”, która połączyłaby dwie części Słowackiego.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat