Starosta piotrkowski złożył oświadczenie
- Zgodnie z ustawą lustracyjną podpisałem w lutym 2007 roku oświadczenie, że nie pracowałem, nie pełniłem oraz nie byłem świadomym i tajnym współpracownikiem Organów Bezpieczeństwa - powiedział na konferencji prasowej starosta piotrkowski Stanisław Cubała.
Nie będzie 8 mln zł dotacji na budowę hali sportowej przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4. Mimo pozytywnej oceny merytorycznej piotrkowskiego wniosku, marszałek województwa, który ma ostateczny głos przy podziale unijnych pieniędzy, nieoczekiwanie zmienił kolejność projektów, wytypowanych do dofinansowania.
Ponad dwa promile alkoholu miała kobieta, która opiekowała się dwójką swoich dzieci. Jak się okazało 37-letnia tomaszowianka miała już sądownie orzeczony zakaz spożywania wyskokowych trunków.
Nie będzie ulg w SPP
30.03.2009 09:32
Nie będzie ulg w SPP
Już nie tylko mieszkańcy miasta, ale i inne samorządy apelują do rozsądku władz Piotrkowa o umiar w wyciąganiu pieniędzy z kieszeni kierowców. Rada powiatu jednomyślnie uzgodniła, że zwróci się do prezydenta miasta o obniżenie stawek za parkowanie na terenie Piotrkowa.
Radni grają na zwłokę. Mieli rozpatrzyć projekt obniżenia własnych diet, wniesiony do porządku obrad na ostatniej sesji zgodnie z zapowiedzią przez przewodniczącego rady na wniosek grupy radnych PO, ale ostatecznie został on zdjęty. Jak argumentowano, o cięciach nie dyskutowano jeszcze w komisjach problemowych. Sprawa ma więc szansę trafić pod obrady nie szybciej niż za miesiąc. Czas płynie, a wraz z nim topnieje kwota 200 tys. zł, jaką miały przynieść obniżki diet.
Łódzki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad nie bierze w ogóle pod uwagę tego, żeby droga ekspresowa numer 12 przebiegała wariantem piotrkowskim. - Takie informacje otrzymaliśmy podczas wizyty w łódzkim oddziale, powiedział Paweł Czajka, dyrektor Pracowni Planowania Przestrzennego w Piotrkowie oraz wiceprezydent miasta Adam Karzewnik.
Piotrkowska policja złapała dilera narkotykowego
Piotrkowscy policjanci z sekcji kryminalnej zatrzymali kolejną osobę związaną ze zorganizowaną grupą przestępczą zajmującą się handlem narkotykami, handlem bronią palną oraz kradzieżami i legalizacją samochodów na terenie województwa łódzkiego i całego kraju.
Trzy osoby ranne w wyniku wybuchu gazu
Trzy osoby zostały ranne po wybuchu gazu w rozlewni gazu w Ignacowie. Przybyli na miejsce strażacy na miejscu ujawnili jeszcze ładunek wybuchowy. Na miejsce zadysponowano brygadę antyterrorystyczną z Łodzi. Pogotowie ratunkowe odwiozło trzech poszkodowanych pracowników rozlewni do szpitala, a strażacy opanowali wyciek gazu. Do zdarzenia doszło wczoraj w południe. Na szczęście...były to tylko ćwiczenia.
Za górami, za lasami…
27.03.2009 11:18
Za górami, za lasami…
Podczas środowej sesji prezydent Chojniak zwrócił się z prośbą do radnych o wyrażenie zgody na rozpoczęcie zadania "Modernizacja i Rozbudowa Oczyszczalni Ścieków" bez ostatecznej decyzji Komisji Europejskiej o przyznaniu unijnej dotacji. Byłaby to wieść radosna, gdyby nie poważna obawa, że wszystko zostanie po staremu.
W Bełchatowie powstanie drugie boisko w ramach rządowego programu "Moje boisko Orlik 2012".
Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, nowy "Orlik" zostanie oddany do użytku na początku roku szkolnego 2009/2010.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat