Piotrków: Została figa z makiem
Bezrobotni są oburzeni. Nie dlatego, że zmuszeni kupować bilet normalny, nagle bardzo zubożeją, ale dlatego, że właśnie teraz, kiedy sytuacja na rynku pracy gwałtownie się pogarsza, gdy wielu traci zatrudnienie nie ze swojej winy, władze miasta - jak to określają - pokazują im "figę z makiem".
Urząd Regulacji Energetyki zatwierdził wyższe stawki za ogrzewanie w Piotrkowie Trybunalskim. Ceny wzrosną o około 9 procent.
Dwa tysiące złotych łapówki usiłowała wręczyć starsza kobieta jednemu z bełchatowskich lekarzy w zamian za wystawienie opinii, pomocnej jej synowi ubiegającemu się o przywrócenie renty cofniętej przez ZUS. Lekarz nie tylko nie przyjął pieniędzy, ale zawiadomił o tym fakcie policję.
Kierowca busa przewozi pasażerów prawdopodobnie pod wpływem alkoholu - taką informację otrzymała dziś rano policja w Piotrkowie. Jak się okazało te podejrzenia były prawdziwe. Na jednej z tras podmiejskich funkcjonariusze zatrzymali 38-letniego kierowcę busa, który miał w organizmie ponad pół promila alkoholu. Co więcej, piotrkowianin nie miał uprawnień do przewożenia osób.
Nie miał papierosów, więc postanowił je ukraść. 15-letni tomaszowianin włamał się w tym celu do jednego z kiosków. Młodociany złodziej nie nacieszył się jednak długo swoją "zdobyczą".
Pasażerowie skazani na busowy koszmar
Przez lata zmieniające się ekipy rządzące miastem obiecywały piotrkowianom, że z ulic miasta znikną brudne, przeżarte rdzą minibusy. Autobusy, bez względu na to, czy należałyby do prywatnego, czy publicznego przewoźnika miały być nowoczesne, czyste, klimatyzowane. A ich rozkłady jazdy miały zostać dostosowane do potrzeb pasażerów. Tak się nie stanie, koniec złudzeń.
Jeden głos zdecydował, że budynku nie przejmie Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Piotrkowie. Nieruchomość przy ulicy Dmowskiego 38 w Piotrkowie pójdzie pod młotek. Tak zdecydowali piotrkowscy radni.
- Całą sprawę z rzekomym podrobieniem przeze mnie podpisów uważam jako polityczną zemstę za przegrane wybory - tak wójt gminy Aleksandrów Dionizy Głowacki skomentował to co ostatnio dzieje się wokół jego osoby.
Ponad 200 osób straci pracę w powiecie tomaszowskim. Zwolnienia zapowiada m.in. Szpital Rejonowy, Telekomunikacja Polska i PKS.
Trasą S8 nie dotrzemy z Łodzi na mecze Euro 2012. Do tego czasu nie zdążymy z budową. A wojna polityków o przebieg drogi w województwie łódzkim sprawiła, że straciliśmy szansę na 760 mln zł unijnej dotacji. To najważniejsze ustalenia Najwyższej Izby Kontroli, która wczoraj przedstawiła raport o tej inwestycji.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat