Starostwo Powiatowe w Radomsku wspólnie z Gminą Masłowice i Gminną Biblioteką Publiczną w Strzelcach Małych organizuje 12 lipca 2009 III Wakacyjny Festyn Powiatowy na stadionie sportowym w Masłowicach. Jest to impreza cykliczna, która odbywa się co roku w innej gminie.
Przed Sądem Okręgowym w Piotrkowie Trybunalskim toczy się sprawa, dotycząca małżeńskiego gwałtu.
Prywatni przewoźnicy, którzy chcieliby uruchomić dodatkowe kursy na liniach podmiejskich, skarżą się, że władze Piotrkowa nie pozwalają im zatrzymywać się na przystankach przy ul. POW, czyli przy dworcach - PKP po jednej, i PKS po drugiej stronie.
61-letnia kobieta przechodząca przez przejście dla pieszych została potrącona przez nadjeżdżający samochód. Z ogólnymi obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Do wypadku doszło wczoraj w Tomaszowie Mazowieckim na ulicy Głowackiego.
Do końca tego roku zlikwidowany zostanie oddział dla przewlekle chorych w Samodzielnym Szpitalu Wojewódzkim im. Kopernika w Piotrkowie. Narodowy Fundusz Zdrowia od 1 stycznia przyszłego roku przestanie finansować działalność takich oddziałów w szpitalach. Po zlikwidowanym oddziale dla przewlekle chorych powstanie nowy pododdział neurologii.
14-letni motorowerzysta zderzył się z 5-letnim rowerzystą. Młodszy chłopiec trafił do szpitala. Do tego nietypowego wypadku doszło wczoraj po 21.00 w Moszczenicy.
Tomaszów: Okradał firmę w której pracował
Przez kilka miesięcy wynosił z firmy w której pracował m.in.: pampersy, alkohol oraz słodycze. W sumie prawie sto różnych produktów. 57-latek z Tomaszowa wpadł jednak na gorącym uczynku. Za swoją specyficznie pojętą "przedsiębiorczość" zapłaci teraz wysoką cenę. Już stracił pracę, grozi mu także 5 lat za kratkami.
Piotrków: Narutowicza będzie właściwie skanalizowana?
Za każdym razem kiedy spadnie ulewny deszcz na tej ulicy w centrum miasta tworzy się wartki potok. Woda podtapia okoliczne budynki, a mieszkańcy nie nadążają z wybieraniem ze swoich lokali gromadzącej się wody. Jest jednak szansa, że już wkrótce się to zmieni i ulica Narutowicza zostanie właściwie skanalizowana.
Kilka lat temu wydawało się, że Szpital Rejonowy w Piotrkowie zostanie zamknięty. Powodem mogło być rosnące zadłużenie. Zarząd Powiatu podjął wtedy decyzję o udzieleniu wysokiej pożyczki Szpitalowi. Jak się okazało był to strzał w dziesiątkę. Te pieniądze plus restrukturyzacja pomogły wyjść placówce na prostą. Dziś nie mówi się już o długach, ale o zyskach.
Koncerty zespołów rockowych, grill w amerykańskim stylu, konkursy dla publiczności, a także niespodzianki dla najmłodszych - to główne atrakcje pikniku rodzinnego organizowanego w ramach obchodów amerykańskiego Dnia Niepodległości. Impreza odbędzie się w najbliższą sobotę (początek o godz. 16) na piotrkowskiej Starówce.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat