Bełchatów: Nowoczesne Centrum Dowodzenia
Wczoraj w bełchatowskiej Komendzie Policji oddano do użytku nowoczesne, skomputeryzowane centrum dowodzenia. Tym samym komenda została pierwszą jednostką szczebla powiatowego w garnizonie łódzkim, w której uruchomiono tak skomputeryzowane centrum, współtworzące wojewódzki system zintegrowanych stanowisk kierowania policji.
Adwokat Michał Król zastąpił mecenasa Marka Kałużę (przebywa na zwolnieniu lekarskim) w obronie Mariana Błaszczyńskiego, byłego szefa rady miasta, oskarżonego o zatajenie w oświadczeniach majątkowych faktu zarządzania działalnością klubu Piotrkowianin Kiper.
Pijany kierowca zdemolował parkometr. Do zdarzenia doszło wczoraj przed południem w Piotrkowie.
Młodzi coraz chętniej garną się do munduru, jaki by on nie był, a z ofertą wychodzi już nie tylko policja, od dawna na różne sposoby szukająca właściwych kandydatów, ale również Służba Więzienna, w tym i Areszt Śledczy w Piotrkowie oraz Wojsko Polskie i reprezentująca je Wojskowa Komenda Uzupełnień w Piotrkowie. Tam ostatnio o służbę zawodową dopytuje nawet 200 osób miesięcznie. Kłopoty kadrowe przeżywa tymczasem Straż Miejska w Piotrkowie, bo strażnicy zdobyte doświadczenie wolą wykorzystać w lepiej płatnych służbach i odchodzą. Najczęściej do policji.
Prezydencki półmetek
27.10.2008 13:42
Prezydencki półmetek
Zbliża się połowa kadencji prezydenta Krzysztofa Chojniaka. 26 listopada 2006, druga tura wyborów wyłoniła następcę Matusewicza. Krzysztof Chojniak wygrał przewagą 568 głosów. Czy piotrkowianie są zadowoleni z dokonań prezydenta Piotrkowa ? Zapraszamy do komentowania i głosowania w sondzie.
Piotrków: Koniec Towarzystwa Przyjaciół Kolejki Wąskotorowej
Piotrków traci atrakcję turystyczną. Po 15 latach parowóz "Kamil" wraca do Sochaczewa.
Piotr 2008 dla Jacka Sokalskiego
Decyzją kapituły plebiscytu tytuł Osobowości Roku statuetkę Piotra 2008 otrzymał Jacek Sokalski - dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury.
Raport NIK: Zły stan piotrkowskiego dworca PKP
Brudne poczekalnie, brak toalet, bezdomni na dworcach i zdechłe zwierzęta - to obraz ponad 65 proc. polskich dworców skontrolowanych przez Najwyższą Izbę Kontroli. Na 265 miejsc, Piotrków znalazł się na niechlubnym 59 miejscu.
Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej w Łodzi wspólnie z funkcjonariuszami z Tomaszowa Mazowieckiego zatrzymali czterech mężczyzn związanych z oszustwami tzw. metodą na wnuczka, kuzyna czy krewnego. Ich łupem łącznie mogło paść ponad 100.000 złotych.
- Piotrkowskie schronisko jest zamknięte, ale tylko pod względem przyjmowania, a nie wydawania zwierząt – apeluje i przypomina Grażyna Fałek, prezes Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. Okazuje się, że mieszkańcy Piotrkowa, ze względu na decyzję powiatowego lekarza weterynarii, który 15 września br. zabronił przyjmowania zwierząt, nie adoptują psów.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat