Iwona Kmiecik wygrała bitwę w Voice of Poland
Tomaszowianka Iwona Kmiecik wygrała bitwę w The Voice of Poland brawurowo wykonując wielki przebój Phila Collinsa „Against All Odds”. Jej rywalem był Kacper Fułek.
Zawody szybowcowe na celność lądowania
W sobotę na piotrkowskim lotnisku odbyły się zawody szybowcowe na celność lądowania. Wygrał Mariusz Gortyński.
Wyłączenia prądu w regionie
Spółka PGE Dystrybucja poinformowała o kolejnych wyłączeniach energii elektrycznej w regionie.
PiS wygrał, będzie rządził samodzielnie (AKTUALIZACJA)
Według danych w całym kraju PiS uzyskał 43,59% głosów. Mandaty z okręgu piotrkowskiego trafią do: Antoniego Macierewicza, Roberta Telusa, Grzegorza Wojciechowskiego, Grzegorza Lorka, Anny Milczanowskiej, Małgorzaty Janowskiej - wszyscy PiS, Cezarego Grabarczyka (KO), Anity Sowińskiej (SLD - Wiosna) i Dariusza Klimczaka (PSL - Koalicja Polska). Senatorem okręgu piotrkowskiego został po raz kolejny Wiesław Dobkowski (PiS).
Forum Biznesu PAIH: polskie firmy wchodzą na rynki azjatyckie i afrykańskie
Dzięki współpracy z administracją publiczną i bankami polskie firmy coraz chętniej rozpoczynają działalność w Azji, Afryce czy Ameryce Południowej. Są to rynki perspektywiczne, jednak wiele przedsiębiorstw nadal podchodzi do nich z obawą – podkreślali uczestnicy Forum Biznesu zorganizowanego w Warszawie przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu.
Kolejne protesty w związku z wycinką drzew w Piotrkowie Trybunalskim
Najpierw ul. Garbarska, teraz Poprzeczna. Pracownicy Piotrkowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej szykują kolejną wycinkę drzew. Mieszkańcy jednak protestują i chcą walczyć o zielone płuca osiedla.
Wybory parlamentarne: zagłosowało ponad 47% piotrkowian. Kto wygrał?
Według wyników sondażowych tzw. exit poll, wykonanych dla Ipsosu, samodzielną większość w Sejmie ponownie może mieć Prawo i Sprawiedliwość. Frekwencja mogła przekroczyć 61%. Jak poinformowali nas przedstawiciele piotrkowskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego do godziny 17.00 zagłosowało 47,83% uprawnionych do głosowania piotrkowian. Największą frekwencję w powiecie piotrkowskim odnotowano w gminie Wolbórz - 49,64%, natomiast najniższą w gminie Łęki Szlacheckie - 42,31%.
Pamiętają o tych zapomnianych
Uczniowie i nauczyciele IV LO im. Generała Stefana Roweckiego „Grota” w Piotrkowie Trybunalskim oraz przedstawiciele Klubu Historycznego „Grota” zachęcają do wzięcia udziału w kolejnej edycji akcji „Pamiętamy o tych zapomnianych”. Po raz kolejny będą porządkować zapomniane i zaniedbane mogiły, znajdujące się na terenie piotrkowskich nekropolii.
Piotrków znów utonie w smogu?
Choć ten weekend zapowiada się wyjątkowo pogodnie, temperatury - zwłaszcza w nocy - są coraz niższe, możemy więc zacząć odliczać dni, kiedy Polska znów utonie w smogu. Piotrków Trybunalski również. Skończą się długie spacery, a o uprawianiu sportu w plenerze możemy zapomnieć. Czy naprawdę przez 6 miesięcy w roku musimy oddychać trującym powietrzem?
Nowe połączenia ŁKA z Łodzi do Tomaszowa. Co z Piotrkowem?
W ostatnim tygodniu samorządowcy zapowiedzieli 18 nowych połączeń z Łodzi do Tomaszowa Mazowieckiego. Jak poinformowała nas Joanna Osińska rzecznik prasowy ŁKA, na trasie Łódź -Piotrków Trybunalski - Radomsko będą z kolei kursować dwa dodatkowe pociągi, czyli w sumie cztery.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat