Piotrkowskie Dromadery gaszą groźny pożar lasu
Trzy samoloty gaśnicze, w tym dwa stacjonujące na stałe w Piotrkowie Trybunalskim, uczestniczą w akcji gaszenia pożaru w pobliżu miejscowości Siedlów (powiat opoczyński). Samoloty startują i lądują co kilkanaście minut przelatując nisko nad miastem.
Kody rabatowe na sprzęt AGD marki Philips
Zakupowe szaleństwo nie zawsze musi oznaczać dużą stratę dla naszego portfela. Wystarczy korzystać z okazji, które bardzo często oferują nam producenci. O ile podczas codziennych zakupów kwota, którą zaoszczędzimy może nie być wysoka, to np. przy zakupach sprzętu AGD będzie to już odczuwalne.
W lasach susza. Płonie kilkadziesiąt hektarów w pow. opoczyńskim [foto, video]
Do pożaru pół hektara poszycia leśnego doszło we wtorek przed południem w miejscowości Borowa w gminie Wola Krzysztoporska. Ogień gasili strażacy z OSP KSRG Parzniewice, OSP KSRG Wola Krzysztoporska i OSP Bogdanów. Zdjęcia z akcji otrzymaliśmy od druhów z tej pierwszej jednostki. Z kolei strażacy z OSP KSRG Sulejów gaszą dużo większy pożar, do którego doszło w okolicach miejscowości Siedlów w powiecie opoczyńskim, tam mogło płonąć nawet 50 ha leśnych terenów. Tamtejsi druhowie wysłali nam filmik z miejsca akcji. Pożar udało się już opanować.
Co z maturami w Piotrkowie Trybunalskim?
Większość maturzystów z Piotrkowa Trybunalskiego może już spokojnie czekać na egzaminy. Mimo trwającego strajku nauczyciele z siedmiu piotrkowskich szkół średnich wystawili oceny uczniom, którzy w tym roku kończą naukę na tym poziomie edukacyjnym.
Kontrola NIK wykazała, że mieszkający przy S8 i A1 nie są chronieni przed hałasem
Przedstawiciele Najwyższej Izby Kontroli sprawdzili, czy mieszkający przy drodze ekspresowej S8 oraz Autostradzie A1 są odpowiednio zabezpieczeni przed hałasem. Kontrola wykazała znaczne przekroczenie norm w 5 spośród 14 badanych miejsc. Zdaniem pracowników NIK zarządca drogi, czyli GDDKiA, nie podjęła działań, które mają na celu prawidłowe zabezpieczenie akustyczne. W łódzkiej delegaturze NIK w poniedziałek obyła się konferencja prasowa poświęcona tej sprawie.
Trzy wypadki, 26 kolizji i 6 pijanych kierowców – taka była Wielkanoc 2019 na naszych drogach
Trzy wypadki, jedna ofiara śmiertelna, trzy osoby ranne – to bilans policyjnej akcji Wielkanoc 2019 na drogach Piotrkowa Trybunalskiego i powiatu piotrkowskiego.
Strażacy pomogli… bocianiej rodzinie
W nietypowej akcji uczestniczyli w wielkanocną sobotę strażacy ochotnicy z Wolborza. Z bocianiego gniazda wypadły jajka.
Policjanci nie włączyli kamer podczas interwencji ws. pobitej piotrkowianki. Kobieta uważa, że powinni przeprosić
Policjanci nie mięli włączonych kamer podczas interwencji w sprawie pobicia i próby gwałtu na 23-letniej piotrkowiance, studentce łódzkiej filmówki. Do takich ustaleń doszli prokuratorzy prowadzący sprawę. Przypomnijmy, do zdarzenia doszło w lutym w Łodzi, o całym incydencie studentka napisała na FB krytykując działania policjantów.
Wojewódzki Budżet Obywatelski: jeszcze zdążysz złożyć wniosek
Jeszcze tylko we wtorek, 23 kwietnia można składać wnioski w ramach Budżetu Obywatelskiego - Łódzkie na Plus. Na pomysły mieszkańców zarezerwowano 8 milionów złotych.
Jak zachować się, aby otrzymać jak najwyższe odszkodowanie?
Wypadki i kolizje na drogach to codzienność kierowców. Chwila nieuwagi i stłuczkę mamy gotową. Ważnym jest jednak nasze zachowanie i zadbanie o wszelkie formalności już po kolizji, które ma duży wpływ na wysokość naszego odszkodowania.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat