.Nowoczesna wystawi kandydata na prezydenta Piotrkowa?

Strefa FM Poniedziałek, 23 października 201739 6840
Czy .Nowoczesna i Platforma Obywatelska wystawią wspólnych kandydatów w wyborach samorządowych? Jeśli tak, to kogo zjednoczona opozycja wystawi w wyborach na prezydenta Piotrkowa? - Jest za wcześnie, by wymieniać nazwiska - tłumaczy Paweł Kowalczyk, wiceprzewodniczący Nowoczesnej w województwie łódzkim.

- Jesteśmy przygotowani na wystawienie własnego kandydata, czekaliśmy na deklarację liderów, czekamy na ordynację wyborczą, jesteśmy gotowi także na wystawienie kandydatów do wyborów do Rady Miasta - mówił w programie "O tym się mówi". Niewykluczone też, że .Nowoczesna w tym przypadku poprze kandydata Platformy, bo, jak tłumaczył na antenie Strefy FM Paweł Kowalczyk, to większa i dłużej działająca partia polityczna. Na terenie Piotrkowa i powiatu piotrkowskiego działają dwa koła .Nowoczesnej - miejskie i ziemskie. 

 

Przypomnijmy, w miniony weekend w Poznaniu odbyła się konwencja ugrupowania, poświęcona wyborom samorządowym. Lider ugrupowania Ryszard Petru zaproponował, by jedną trzecią kandydatów na prezydentów miast wojewódzkich stanowili kandydaci .Nowoczesnej, a pozostałą część - reszta opozycji. W sobotę w Łodzi odbyła się również krajowa konwencja PO, na której również zadeklarowano gotowość do zjednoczenia opozycji. Do pomysłu poparcia dla kandydatów na prezydentów miast wojewódzkich i burmistrzów przychylił się na naszej antenie również Dariusz Klimczak, wiceprezes PSL-u. - Są indywidualności, które czasem trzeba poprzeć, nie patrząc na szyld partyjny, ale nie ma co oszukiwać wyborców, budując jedną wspólną listę tylko dlatego, że jesteśmy przeciwko PiS-owi - powiedział nam. 

 


Zainteresował temat?

8

12


Komentarze (39)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)23.10.2017 10:07

Niech sie nie osmieszają.Rysiek to niech na Maderze se wystawia kandydatów

188


dyd ~dyd (Gość)23.10.2017 10:06

że jesteśmy przeciwko PiS-owi
no i program wyborczy już mają

97


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat