.Nowoczesna wystawi kandydata na prezydenta Piotrkowa?

Strefa FM Poniedziałek, 23 października 201739 6841
Czy .Nowoczesna i Platforma Obywatelska wystawią wspólnych kandydatów w wyborach samorządowych? Jeśli tak, to kogo zjednoczona opozycja wystawi w wyborach na prezydenta Piotrkowa? - Jest za wcześnie, by wymieniać nazwiska - tłumaczy Paweł Kowalczyk, wiceprzewodniczący Nowoczesnej w województwie łódzkim.

- Jesteśmy przygotowani na wystawienie własnego kandydata, czekaliśmy na deklarację liderów, czekamy na ordynację wyborczą, jesteśmy gotowi także na wystawienie kandydatów do wyborów do Rady Miasta - mówił w programie "O tym się mówi". Niewykluczone też, że .Nowoczesna w tym przypadku poprze kandydata Platformy, bo, jak tłumaczył na antenie Strefy FM Paweł Kowalczyk, to większa i dłużej działająca partia polityczna. Na terenie Piotrkowa i powiatu piotrkowskiego działają dwa koła .Nowoczesnej - miejskie i ziemskie. 

 

Przypomnijmy, w miniony weekend w Poznaniu odbyła się konwencja ugrupowania, poświęcona wyborom samorządowym. Lider ugrupowania Ryszard Petru zaproponował, by jedną trzecią kandydatów na prezydentów miast wojewódzkich stanowili kandydaci .Nowoczesnej, a pozostałą część - reszta opozycji. W sobotę w Łodzi odbyła się również krajowa konwencja PO, na której również zadeklarowano gotowość do zjednoczenia opozycji. Do pomysłu poparcia dla kandydatów na prezydentów miast wojewódzkich i burmistrzów przychylił się na naszej antenie również Dariusz Klimczak, wiceprezes PSL-u. - Są indywidualności, które czasem trzeba poprzeć, nie patrząc na szyld partyjny, ale nie ma co oszukiwać wyborców, budując jedną wspólną listę tylko dlatego, że jesteśmy przeciwko PiS-owi - powiedział nam. 

 


Zainteresował temat?

8

12


Komentarze (39)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Eulalia Pstrokoń ~Eulalia Pstrokoń (Gość)23.10.2017 11:30

I tym kandydatem miałby zostać Baryła? Może i dobrze, bo on jest taki nowoczesny!

54


nowak ~nowak (Gość)23.10.2017 15:34

Ja głosowałem na Nowoczesną i zagłosuje ponownie bez względu ile bredni wypisuje się na tym forum.

818


czy ~czy (Gość)23.10.2017 14:07

większa od kola rowerowego??/

42


gosc ~gosc (Gość)23.10.2017 10:22

.Nowocześki mają wystawić kandydata na prezydenta? Chyba nie Marlenka...? To by była kupa śmiechu.

205


A co na to świnia? ~A co na to świnia? (Gość)23.10.2017 12:10

Nie będę go winił.
Za to że stał się świnią,
Bo gdyby mnie wybrali,
Też bym się ześwinił.

111


ogr ~ogr (Gość)23.10.2017 12:08

No i słuchajcie osły. Sami wybierzecie sobie następną hienę, która będzie was żreć żywcem.

75


Marcin Marcinranga23.10.2017 10:24

Powiem w skrócie nie lubię Chojniaka bo jest złym prezydentem ale jak Nowoczesna wystawi kandydata to będzie komedia :D

1712


gość ~gość (Gość)23.10.2017 10:48

No i już wiadomo każdy byleby nie PIS czyli boją się tego PIS-u jak diabeł wody święconej. Czyli już wiem głosuję na PIS.

165


śmieszek ~śmieszek (Gość)23.10.2017 10:40

Niech żrą się dalej. PiS się skończy jak będzie miał popracie sondażowe 98,5 % jak nieboszczka PZPR. To się pewnie stanie za dwa lata jak słupki PiS-wi będą tak skakć w górę jak obecnie. No przecież nie można mieć poparcia 102% ,a może i można. Na razie Kaczyński rozgrywa " opozycję" znakomicie. PSL to się może przychylać. Wieś polska ma już ich dość....Czas zmienić kolor ,ale na jaki?

72


dyrdymał ~dyrdymał (Gość)23.10.2017 10:11

Ja proponuję samego Ryszarda, pod warunkiem że nie zaswędzi go Madera. Piotrków jest swoistego rodzaju trampoliną. Zwykły poseł Antoni, jak zastał zrzucony na spadochronie do Piotrkowa, to zaraz został ministrem najważniejszego, z punktu widzenia obrony Ojczyzny resortu. To samo może spotkać Ryszarda, i nie o Czarnieckiego bynajmniej mi tutaj chodzi.

72


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat