Złota Maja w finale zawodów Od Młodzika do Olimpijczyka

Środa, 07 czerwca 20177
Pływaczka Maja Gudź, reprezentująca barwy UKS Delfin Piotrków Trybunalski, zdobyła złoty medal podczas Mistrzostw Województwa Łódzkiego 12 i 13 - latków. Kilka dni później zdobyła kolejne cztery medale. Dzięki osiągniętym wynikom, piotrkowianka wystartuje w finale ogólnopolskich zawodów pływackich Od Młodzika do Olimpijczyka.

Podczas Mistrzostw Województwa Łódzkiego wystartowało 124 zawodników z 16 klubów. Maja była bezkonkurencyjna na dystansie 100 metrów stylem klasycznym, jej czas to 1:22.31. Ponadto zajęła piąte miejsce na dystansie 200 m st. zmiennym z czasem 2:49.17 (rekord życiowy).

Kilka dni później podopieczna trenera Roberta Bednarka wzięła udział w Mistrzostwach Okręgu Małopolskiego Młodzików, które odbyły się w Bochni. Podczas Memoriału Jana Kota piotrkowianka zdobyła cztery medale: srebro na dystansie 200 m st. klasycznym (2:52.55), ponadto Maja trzy razy stawała na najniższym stopniu podium na dystansach: 50 m st. klasycznym (37.19), 100 m st. klasycznym (1:21.48) oraz 200 m st. zmiennym (2:46.92). Poza tym zawodniczka Delfina zajęła również szóste miejsce na dystansie 100 m st. zmiennym (1:17.92). Podczas każdego z tych wyścigów zawodniczka piotrkowskiego klubu pobiła swój rekord życiowy.

Przed nią kolejne wyzwanie, ponieważ zakwalifikowała się również do wielkiego finału (100 m st. klasycznym) ogólnopolskich zawodów pływackich Od Młodzika do Olimpijczyka, który odbędzie się 10 czerwca w Warszawie.

Z kolei 17 i 18 czerwca w Ostrowcu Świętokrzyskim odbędzie się II runda Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostw Młodzików (13 lat). W drużynie UKS Delfin Piotrków Trybunalski wystartują: Wiktoria Guść, Wiktoria Kowalska, Maja Gudź oraz Dawid Pietrzyk.