Zapasy znikną z programu Igrzysk Olimpijskich?

Strefa FM Środa, 13 lutego 20134 2615
Zapaśniczy świat od wczoraj jest w głębokim szoku. Komitet Wykonawczy Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego zarekomendował wykreślenie zapasów z programu igrzysk. Miało by to nastąpić już w 2020 roku. Sprawa nie jest do końca przesądzona. - Mam nadzieję, że do tego nie dojdzie - powiedział Strefie FM Grzegorz Pieronkiewicz, prezes Polskiego Związku Zapaśniczego.

- Przyjąłem to z wielkim zaskoczeniem i wielkim zdziwieniem. Mam nadzieję, że to tylko wniosek Komitetu i nie zostanie on poparty we wrześniu. Generalnie statystyki bardzo przemawiają za zapasami, które trenowane są na całym świecie. W Mistrzostwach Europy startuje około 40 państw, natomiast w Mistrzostwach Świata jest nawet 85. w Polsce może nie jest to tak popularny sport – mówił Grzegorz Pieronkiewicz.

Polscy zapaśnicy zdobyli łącznie na igrzyskach olimpijskich 24 medale, w tym 5 złotych. W 1992 roku na Igrzyskach Olimpijskich w Barcelonie srebro wywalczył piotrkowianin Piotr Stępień i to do dziś jedyny olimpijski medal sportowca reprezentującego piotrkowski klub.

(Strefa FM)


Zainteresował temat?

4

0


Komentarze (4)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

8ka2f ~8ka2f (Gość)15.02.2013 16:37

Kickboxing na olimpiadę !!!

00


Al Bundy Al Bundyranga13.02.2013 17:55

"P51" napisał(a):
Mnie się nie podoba jak dwóch facetów się ściska i wkłada łapy między nogi ;->


Hehe, trafne spostrzeżenie. Pomyśl, że na igrzyskach w starożytnej Grecji zapaśnicy robili to co piszesz, tylko całkiem na golasa. Do tego jeszcze wysmarowani byli cali oliwką. Perwersja pełną gębą :)

"Redaktor-Maj" napisał(a):
Trzeba zrobić miejsce na nowe dyscypliny w RIO będzie golf i 7-osobowe rugby.
Wrotki też czekają na swoją szansę:)


No właśnie, jest cała masa dyscyplin, które chcą trafić na olimpiadę, bo z tym wiąże się prestiż. Tylko, że większość z tych dyscyplin w ogóle nie powinna wg mnie tam trafić. Golf??? Może to i dobra rozrywka dla brzuchatych panów w średnim wieku, ale nie jest to sport na olimpiadę.
Sporty z udziałem zwierząt wywaliłbym z IO (jeździectwo), usunąłbym też żeglarstwo (wymaga drogiego sprzętu, akwenu wodnego). Pewnie większość osób się ze mną nie zgodzi, ale IO powinny być przede wszystkim dla sportów indywidualnych - po usunięciu sportów zespołowych byłaby możliwość wprowadzenia dyscyplin indywidualnych, które od lat się starają o taki awans, a na IO świetnie by pasowały. Pisząc o sportach zespołowych nie chodzi mi tylko o wszelkiego rodzaju gry z piłką, ale też np. biegi sztafetowe czy pływanie synchroniczne (które mimo wszystko robi wrażenie).
Zapasy, mimo trzeźwego spostrzeżenia ~P51, zostawiłbym, bo to jeden z najstarszych sportów, do tego olimpijskich. I dlatego, że jest to sport indywidualny.
P.S. Wiecie, że jednym z kandydatów do sportów olimpijskich jest taniec na rurze? :)

00


P51 ~P51 (Gość)13.02.2013 10:26

A może i dobrze...
Mnie się nie podoba jak dwóch facetów się ściska i wkłada łapy między nogi ;->

00


Redaktor Maj ~Redaktor Maj (Gość)13.02.2013 09:54

Trzeba zrobić miejsce na nowe dyscypliny w RIO będzie golf i 7-osobowe rugby.
Wrotki też czekają na swoją szansę:)
--------------------------------------------------
http://naszpiotrkow.blogspot.com/

00


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat